4-dniowe rejsy w lutym z cyklu „niedźwiedzie mięso” po Zatoce Gdańskiej /Władysławo /Łeba/ Kłajpeda

Termin
02.2019
Prowadzący
Koszt obejmuje

kojowe, szkolenie żeglarskie, opieka kapitana, ubezpieczenie jachtu

Nie obejmuje

dojazdu i powrotu do miejsca zaokrętowania, indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW, składki do kasy jachtowej 150 zł/osoba na PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant)

Cena
850zł
Ilość wolnych miejsc
9
Zapisz się

Trasa

Górki Zachodnie – Hel - Kłajpeda – Górki Zachodnie
Górki Zachodnie – Hel – Władysławowo - Gdynia – Górki Zachodnie
Górki Zachodnie – Łeba – Jastarnia – Górki Zachodnie

Propozycje tras realizowane będą w zależności od warunków meteorologicznych i sytuacji lodowej na Bałtyku.

Cel rejsu

Rejs stażowo-szkoleniowy


Opis rejsu

Rejs przeznaczony jest dla prawdziwych żeglarzy, wszystkich, którym niestraszne jest zimno, ziąb, lodowaty wiatr i fale wznoszone przez Bałtyk, którego oblicze poza sezonem żeglarskim staje się srogie.

Rejsy z cyklu „niedźwiedzie mięso” to dobra okazja na zdobycie stażu przez przyszłych kapitanów, czy skipperów, którym brakuje doświadczenia w żegludze w trudnych warunkach pogodowych. To okazja nauki sterowania na fali, sprawdzenia reakcji organizmu na przechył i zimno. To wszystko w atmosferze klasycznych wartości żeglarskich – wzajemnej obstawy stanowisk manewrowych, wspólnych wyjść pod maszt czy do pracy przy sztakslach… Jeżeli masz obawy, po prostu spróbuj swoich sił.

Wachty będą krótkie, zimne i wyczerpujące. Rejs krótki, lecz intensywny. Zmierzymy się z Bałtykiem, który zapewni warunki żeglarskie pełne adrenaliny.

 

  1. Rejs walentynkowy 14 – 17 lutego 2019

Zachęcamy do udziału w rejsie wszystkich zakochanych lub szukających miłości. Dla par zapisujących się na rejs walentynkowy przewidzieliśmy zniżki 10% dla każdego z uczestników i uczestniczek. Lutowy Bałtyk scementuje związki naszych załogantów. Będzie potrzebne dużo ciepła, miłości, przytulania aby roztopić lód na pokładzie..?

 

2. „Lutówka” 21 – 24lutego 2019

Rejs szkoleniowo-stażowy dla wszystkich chcących poczuć adrenaliną na wodach lutowego Bałtyku

 

3. Rejs na koniec karnawału „śladem latarni polskich” 28 lutego – 03 marca 2019

Trasa: Górki Zachodnie – Łeba – Ustka –  Kołobrzeg

Jego celem jest zdobycie przez uczestników doświadczenia w klasycznej żegludze morskiej: planowanie przelotów w oparciu o prognozy pogody, umiejętność odnalezienia się na akwenie z wykorzystaniem metod nawigacji terestrycznej, poznanie sposobu zaplanowania wejścia do portu. Na rejsie odbędzie się trening:
  • przenoszenia pozycji z GPS na mapę,
  • żeglugi aktywnej w oparciu o pozycję zliczoną
  • korzystania z namiernika i określania pozycji obserwowanej
  • rozpoznawania świateł nawigacji brzegowej
To będzie coś więcej niż zbieranie godzin. Chcemy połączyć żeglugę na wymagającym, zimnym Bałtyku z przypomnieniem/nauką posługiwania się namiernikiem, locjami, spisami świateł. Jest to propozycja zwłaszcza dla tych, którzy myślą o wzięciu udziału w kursie na jachtowego sternika morskiego lub o prowadzeniu samodzielnych rejsów.

Opis jachtu

S/y BARA-BARA to dzielny a zarazem wygodny, ogrzewany (WEBASTO) z dostępem do ciepłej wody, pełnomorski jacht typu bruceo. Można nim żeglować po wszystkich morzach i oceanach, w każdych warunkach, co potwierdza orzeczenie zdolności żeglugowej PZŻ (Polskiego Związku Żeglarskiego). Opis jachtu znajdziecie w zakładce jacht.


Zapisz się

Facebook
YouTube
INSTAGRAM