4-dniowe rejsy w marcu z cyklu „niedźwiedzie mięso” na Bornholm

Termin
03.2019
Prowadzący
Koszt obejmuje

kojowe, szkolenie żeglarskie, opieka kapitana, ubezpieczenie jachtu

Nie obejmuje

dojazdu i powrotu do miejsca zaokrętowania, indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW, składki do kasy jachtowej 150 zł/osoba na PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant)

Cena
950 zł
Ilość wolnych miejsc
9
Zapisz się

Trasa

Kołobrzeg – Ronne - Allinge – Kołobrzeg
Kołobrzeg – Nexo – Svaneke – Kołobrzeg
Kołobrzeg – Tejn – Christianso - Kołobrzeg
Kołobrzeg – Sassnitz – Hasle - Kołobrzeg

Propozycje tras, realizowane w zależności od warunków meteorologicznych i sytuacji lodowej na Bałtyku.

Cel rejsu

Rejs stażowo-szkoleniowy


Opis rejsu

Bornholm jest wyspą przeciwieństw. Spotkamy tutaj potężne klify i zalewane przez morze przybrzeżne jaskinie, złocistą plażę nieopodal latarni Dueodde, ale też trzeci co do wielkości duński las.
Każdy z nas ma tu swój inny ulubiony zakątek, osadę, miasto i każdy z nas chętnie tu wraca 🙂

Pożeglujemy na Wyspę Thora i w zależności od siły i kierunku wiatru odwiedzimy któryś z portów wyspy, może będzie to Svaneke. Port będący najbardziej wysuniętym na wschód miastem na terytorium Danii. A w nim… zabytkowe domki, dworek Holstgarden, tramwaj konny, pięciokominowa wędzarnia „Rogeri” zbudowana w 1919 roku i… piaszczysta plaża 300 metrów na północ od portu.

Możliwy również jest wariant opłynięcia wyspy od zachodu i wejście do Hasle. Tu, oprócz potężnego portu, zobaczymy białe kominy największej na wyspie wędzarni – świadectwo historii i rybołówstwa bornholmskiego. Uwagę przyciąga także malowniczy rynek, na którym postawiono tablicę upamiętniającą bohaterów powstania przeciwko Szwedom.

10 Mm na północny – wschód od Bornholmu leży Christiansø, wyspa archipelagu Ertholmene. Większość fortyfikacji – mury, wieże i główne budynki wzniesiono z granitu, którego na wyspie zawsze było pod dostatkiem, ponieważ jest ona jedną wielką skałą. Zabytkowa zabudowa wysp, wieża Store Tårn, która od ponad stu lat pełni funkcję latarni morskiej, królewski ogród.

Terminy rejsów:

7 – 10 marca 2019 – rejs na Dzień Kobiet, dla wszystkich żeglarek przewidzieliśmy 10% zniżki!

14 – 17 marca 2019- rejs na Dzień Św. Patryka, na koniec rejsu wzniesiemy toast irlandzkim piwem 🙂 a każdy uczestnik rejsu o imieniu Patryk otrzyma 10% zniżki!

21 – 24 marca 2019 – rejs na rozpoczęcie wiosny, postaramy się przepędzić zimę 🙂

28 – 31 marca 2019 – „marcówka”

 


Opis jachtu


Zapisz się

Facebook
YouTube
INSTAGRAM