Alesund – Trondheim (250Mm) – 21.07 – 28.07.2018

Termin
21.07 - 28.07.2018
Prowadzący
Piotr Wolski
Koszt obejmuje

Opłatę kojową, szkolenie żeglarskie, opiekę kapitana, ubezpieczenie jachtu, gaz do kuchenki.
Na rejsach na s/y Bara-Bara nie pobieramy kaucji od załogantów.

Nie obejmuje

Opłaty PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant), dojazdu i powrotu do miejsca zaokrętowania, indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW (ok. 50zł), zwiedzania i biletów wstępu do atrakcji turystycznych na lądzie

Cena
950zł + 300zł PPP
Ilość wolnych miejsc
6
Zapisz się

Trasa

Alesund - Geirangerfjord - Molde - Kristansund - Trondheim ok. 250 Mm

Cel rejsu

Geirangerfjord, jeden z najpiękniejszych fiordów świata, wodospady "siedmiu sióstr"


Proponowane loty

Skąd Dokąd Data odlotu Godziny Cena Przewoźnik
Gdańsk Alesund 21.07 1315-1515 129zł Wizzair
Trondheim Gdańsk 28.07 2050-2245 217zł wizzair
Trondheim Kraków 29.07 1020-1245 222zł norwegian
Gdańsk -> Alesund
21.07, godz. 1315-1515
Cena: 129zł
Przewoźnik: Wizzair
Trondheim -> Gdańsk
28.07, godz. 2050-2245
Cena: 217zł
Przewoźnik: wizzair
Trondheim -> Kraków
29.07, godz. 1020-1245
Cena: 222zł
Przewoźnik: norwegian

Opis rejsu

Żegluga wzdłuż wybrzeża Norwegii stwarza możliwość zbliżenia się do Natury. Dziewicze krajobrazy, granatowa toń fiordów, liczne poszarpane górzyste wzniesienia, grzmiące i huczące wodospady, bezludne zatoczki, drewniane pomosty cichych przystani ukrytych pośród skał… Aby wpłynąć dalej i posmakować przyrody i przygody proponujemy poznawanie licznych zatok przez wycieczki kajakami, które stanowią wyposażenie Bara-Bara.

Fiordy i Lofoty stwarzają na ogół idealne warunki do wiosłowania, woda jest tu bowiem spokojna i trudno o wywrotkę. Wieczorne spływy w świetle niezachodzącego podczas białych nocy słońca, trasa pod warkoczami szumiących wodospadów, wiosłowanie pod sam jęzor lodowca…

Nasza wyprawa do Norwegii to połączenie żeglarstwa, kajakarstwa i wędrówek po lodowcach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Będziemy odkrywać mało uczęszczane zakątki Lofotów i Fiordów.

 

Żeglugę podczas tego etapu rozpoczniemy w  Alesund, mieście leżącym na wyspach otoczonych fiordami z malowniczą zabudową oraz klimatycznymi uliczkami, którymi warto się przespacerować podziwiając kolorowe domy.

Celem naszego rejsu jest Geirangerfjord. Otoczony jest przez jedne z najbardziej stromych gór na całym zachodnim wybrzeżu. Wrzyna się w nie wąskim klinem wygiętym w kształt litery „S”. Spływające kaskadami ze stromych górskich zboczy wodospady, wśród nich największy „Siedem Sióstr”, spadający z wysokości 300 metrów wprost do fiordu oraz klify otoczone mglistym welonem i tęczą, tworzą niezwykle bajkowy krajobraz. Nic więc dziwnego, że fiord Geiranger znalazł się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Zawiniemy do portu w Molde, miasta róż i muzyki. W czerwcu odbywa się tu największy w Europie festiwal jazzowy. Kolejnym portem będzie Kristiansand słynące z tętniących życiem portów, białych drewnianych domków oraz skalistego wybrzeża.

Rejs zakończymy w Trondheim, którego nazwa historyczna to Nidaros, miasto od 1030 do 1217 roku pełniło rolę stolicy Norwegii. To trzecie największe miasto w tym kraju. Pomimo tego nie odczuwa się tu atmosfery zgiełku – jest klimatycznie i kameralnie. Warto pospacerować ulicami i odnaleźć ślady przeszłości, odwiedzając choćby słynną katedrę Nidarosdomen

 


Opis jachtu

S/y BARA-BARA to dzielny a zarazem wygodny, ogrzewany z dostępem do ciepłej wody, pełnomorski jacht typu bruceo. Można nim żeglować po wszystkich morzach i oceanach, w każdych warunkach, co potwierdza orzeczenie zdolności żeglugowej PZŻ (Polskiego Związku Żeglarskiego). Opis jachtu znajdziecie w zakładce jacht.


Zapisz się

Facebook
YouTube
INSTAGRAM