Gdańsk – Oslofjord 26.02 – 05.03.2022

Termin
26.02 - 05.03.2022
Prowadzący
Mateusz Ćwikliński
Koszt obejmuje

Opłatę za koje, opiekę kapitana, podstawowe szkolenie żeglarskie, ubezpieczenie jachtu

Nie obejmuje

Opłatę PPP (portowe, paliwo, prowiant) ok. 25 euro / na dzień. Składka jest zbierana przy zaokrętowaniu, rozliczana na koniec rejsu.
Kapitan jest wyłączony z opłat PPP
Cena nie zawiera: ubezpieczenie KL i NNW oraz ubezpieczenie od kosztów ratownictwa SAR, gazu do kuchenki, transportu – dojazdu do portu zaokrętowania/wyokrętowania

Cena
1700 zł
Ilość wolnych miejsc
6
Zapisz się

Trasa

Gdańsk - Kopenhaga - Cieśniny Duńskie - Oslofjord
Przebieg trasy będzie uzależniony od warunków meteorologicznych.

Cel rejsu


Opis rejsu

Rejs rozpoczniemy w Gdańsku trawersując Bałtyk Południowy i Południowo – Wschodni, w drodze do Cieśnin Duńskich. Przed nami, Sund i Wielki Bełt, gratka dla nawigatorów, którzy sprostać muszą sporemu ruchowi statków, promów i setek jednostek napływających z każdej strony, przy jednoczesnym pilnowaniu pozostałych przeszkód nawigacyjnych oraz płycizn.

Pierwszy postój planujemy w Kopenhadze, stolicy i największym mieście Królestwa Danii. Kopenhaga położona jest na wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandia. Od 1 lipca 2000 r. połączona jest ze szwedzkim portem Malmö mostem nad Cieśniną Sund. Poza typowymi zabytkowymi obiektami w Kopenhadze na uwagę zasługuje browar Carlsberg. Najbardziej znaną dzielnicą miasta jest Christiania (zwana przez jej mieszkańców Wolnym Miastem Christiania) ze swoją bogatą historią…

Cieśniny Skagerrak i Kattegat to akweny sztormowe szczególnie o tej porze roku. Miejsca godne oceanicznego jachtu, wymagające wprawionych sterników, gdzie duże fale łamią swoje grzywy, a efektywna żegluga wymaga współpracy załogi, gotowej stawić się na każdy alarm manewrowy. To tutaj mieszają się na otwartej przestrzeni wody Morza Północnego i Bałtyckiego. Tutaj ponad pół wieku temu zatonął podczas sztormu polski drewniany jacht Janosik z całą załogą, którego losy nie zostały do dzisiaj dokładnie poznane.

Rejs zakończymy w Oslofjordzie. Oslo, miasto zachwycające dynamicznym życiem towarzyskim i kuszącym jedyną w swoim rodzaju możliwością połączenia kontaktu natury z życiem miejskim.
Tutaj, na półwyspie Bygdøy rozlokowane są muzea, których żeglarze nie mogą ominąć:
Muzeum Kon-Tiki, upamiętniające podróż Thora Heyerdahla na tratwie Kon-Tiki przez Ocean Spokojny w 1947 roku oraz Muzeum Statku Fram, poświęcone jednostce zbudowanej w 1892 roku na zamówienie podróżnika Fridtjofa Nansena na poczet wypraw polarnych. Nansen, planując wyprawę do Arktyki, przewidywał, że statek przez jakiś czas będzie podróżował wraz z lodem, „wmarznięty” w pole lodowe. Z tego powodu nadał Framowi odpowiedni kształt, powodujący wypychanie statku pod naciskiem lodu, do góry, ponad lód. Dodatkowe rozwiązania: staranne ocieplenie statku, podnoszony ster i śruba pozwoliły statkowi przetrwać podróże w lodach.
Oglądając fiordy z perspektywy lądu wydaje nam się, że nie ma piękniejszego widoku. Otóż jest, widok fiordów z pokładu jachtu. Kiedy znajdziemy się w ich wnętrzu i niemal dotkniemy tego cudu natury nasze doznania estetyczne sięgną przysłowiowego zenitu!

Linia brzegowa Oslo to wybrzeże fjerdowe. Porozcinane jest ono szeregiem długich, wąskich, rozgałęziających się zatok, na przedpolu lądu występują liczne wyspy i wysepki.

 

Zapraszamy do zapisów. Oderwij się od szarej rzeczywistości Covid-19 i pożegluj z nami na daleką Północ!

Rejs zakłada zdobycie dużej ilości godzin stażowych, czyli praktyki morskiej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 29 stycznia 2018 w sprawie kwalifikacji i przeszkolenia załóg jachtów komercyjnych i warunków ich uzyskiwania. 

mail: info@navigareyc.pl

tel: 0048 514 809 099


Opis jachtu

s/y PATAGONIA / POL 21177 / MMSI 261059080 / Callsign SPG 5031

 


Zapisz się

    Facebook
    YouTube