Jesienna Tradycja – Październikówka 2018 (13- 20.10.2018)

Termin
13.10-20.10.2018
Prowadzący
Leszek Wąsowicz Mateusz Ćwikliński
Koszt obejmuje

Koja na jachcie, podstawowe szkolenie żeglarskie, opieka kapitana

Nie obejmuje

Składka PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant) - 200zł - Zbierana na burcie jachtu, rozliczana na koniec rejsu. Reszta z kasy zostanie rozdzielona pomiędzy członków załogi.
Ubezpieczenie KL i NNW ok. 50zł

Cena
1020 zł
Ilość wolnych miejsc
12
Zapisz się

Trasa

Świnoujście - Utklippan - Kristianopel, Gronhogen - Świnoujście

Cel rejsu

Poczuć adrenalinę na jesiennym Bałtyku i doświadczyć żeglugi na klasycznych jachtach


Opis rejsu

Bałtyk późną jesienią to akwen dla żeglarzy, którzy wiedzą, czego chcą. Żegluga w październiku i w listopadzie to na ogół niełatwa orka.

Każde wyjście z kokpitu wiąże się ze współpracą towarzyszy wachty. Jeśli stawiasz grot – to tylko we dwoje. Zrzucasz sztaksel – robimy to razem! Tak jest nie tylko bezpieczniej –  tak po prostu wygląda klasyczne żeglowanie.  Tu każdy wie, że w żeglarstwie nie ma miejsca na działanie w pojedynkę. Praca przy maszcie, zmiany sztaksli, refowanie grota – po takich akcjach czujesz, że żyjesz.

Październikówka to rejs, na którym żeglarstwo to nie tylko „robienie godzin” stażowych i impreza w porcie… to przede wszystkim współpraca kapitana i załogi – ze sobą, jachtem, pogodą –  dużo adrenaliny na rozfalowanym morzu, długie godziny nocnych wacht… Dołącz!

Popłyniemy jak powieje… Jeżeli Neptun pozwoli, jak co roku, przez Bałtyk Środkowy pożeglujemy na Olandię oraz na ognisko do zaprzyjaźnionej mariny w najpiękniejszym na Błatyku- Kristianopel, w południowej Szwecji.

Fotoreportaże z poprzednich rejsów znajdziecie w zakładce Galeria.


Opis jachtu

Pożeglujemy jachtami s/y Bara Bara i  s/y Brego a więc będzie ciepło:)

 


Zapisz się

Facebook
YouTube
INSTAGRAM