Jesienno-zimowa wyprawa na s/y Bara-Bara – ETAP V Palma de Mallorca – Alicante

Termin
22.10 – 28.10.2017 r.
Prowadzący
Wojtek Schab
Koszt obejmuje

kojowe, szkolenie żeglarskie, opieka kapitana, ubezpieczenie jachtu

Nie obejmuje

dojazdu i powrotu do miejsca zaokrętowania (w razie problemów służymy pomocą)
indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
składki do kasy jachtowej 100 euro/osoba na PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant)

Cena
700 zł
Ilość wolnych miejsc
0
Zapisz się

Trasa

Palma de Mallorca, porty południowej Majorki - Ibiza - Formentera - Alicante

Cel rejsu

Rejs stażowo - turystyczny. Oprócz barów Palmy odwiedzimy niewielkie porty rybackie, zaciszne, oddalone od gwaru stolicy wyspy oraz zatoki w ukryte w cieniu klifów


Proponowane loty

Skąd Dokąd Data odlotu Godziny Cena Przewoźnik
KRK PMI 22.10.2017r. 0955-1245 144zł Ryanair
ALC WMI 28.10.2017r. 0650-1020 289zł Ryanair
KRK -> PMI
22.10.2017r., godz. 0955-1245
Cena: 144zł
Przewoźnik: Ryanair
ALC -> WMI
28.10.2017r., godz. 0650-1020
Cena: 289zł
Przewoźnik: Ryanair

Opis rejsu

Wypływamy z Palma de Mallorca a zakotwiczymy min. w:
Puerto de Cala Figuera – port ukryty między klifami. Malownicze widoki przenikających się skał, domów i roślinności robią ogromne wrażenie. Absolutnie wyciszający, warty odwiedzenia.
Puerto de Santa Eulalia del Rio – duża marina na wschodnim wybrzeżu Ibizy. Baza wypadowa na największy kurort na Ibizie czyli Elvissa. Tylko 15 km autobusem i jesteśmy w centrum biesiadnej rozrywki: ) W Elvissa uwagę przykuwa Górne Miasto, czyli stara część Ibizy otoczona fortyfikacjami, z górującym nad miastem zamkiem. Kolorowe stragany, przepych towarów, przytulne kawiarenki – wszystko to sprawia, że można całkowicie odlecieć błądząc wąskimi uliczkami.

Puerto de Sabina na Formenterze – wyspa okalana jest wodą, której kolor porównywany jest do szmaragdowego odcienia wody na Karaibach. To oaza spokoju i relaksującego wypoczynku z dala od dużych kurortów i tłumu turystów. Malownicze, skaliste wybrzeża, piaszczyste plaże, zapach lasów piniowych to krajobraz Formentery, który dodatkowo zdobią dwa słone jeziora znajdujące się na północy wyspy. Do najpiękniejszych zakątków prowadzą kamieniste, polne drogi. Plaże są uważane za najlepsze na całym wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Rejs zakończymy w Alicante. Po rejsie zostanie wystawiona opinia z rejsu potwierdzająca staż na wyższe stopnie żeglarskie PZŻ. Trasa to około 250Mm.

Opis jachtu

S/y BARA-BARA to dzielny a zarazem wygodny, pełnomorski jacht typu bruceo. Można nim żeglować po wszystkich morzach i oceanach, w każdych warunkach, co potwierdza orzeczenie zdolności żeglugowej PZŻ (Polskiego Związku Żeglarskiego). Opis jachtu znajdziecie w zakładce Bara-Bara.

 


Zapisz się

Facebook
YouTube
INSTAGRAM