Opłatę kojową, szkolenie żeglarskie, opiekę kapitana, ubezpieczenie jachtu, gaz do kuchenki,
Na rejsach na s/y Bara-Bara nie pobieramy kaucji od załogantów.
Opłaty PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant), dojazdu i powrotu do miejsca zaokrętowania, indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW (ok. 50zł), zwiedzania i biletów wstępu do atrakcji turystycznych na lądzie
Oslo – Mandal – Egersund – Lysefjord - Stavanger (trasa uzależniona od warunków hydro-meteorologicznych)
stazowo-szkoleniowy, fiord Lysefjord (Kjerag, Preikestolen)
Norweskie fiordy – cud natury ukształtowany przez topniejące lodowce. Ogromne zatoki wcinające się głęboko w głąb lądu z charakterystycznymi niemal pionowymi brzegami powstałymi przez zalanie dolin polodowcowych. Niezliczone odcienie zieleni i błękitu, cudownie czyste powietrze… tam właśnie popłyniemy by podczas tego etapu pokazać Wam chociaż część tego cudu.
Na trasie z Oslo w kierunku fiordów zachodniego wybrzeża Norwegii odwiedzimy miasto i port Kristiansand, tętniące życiem w lecie, słynące z białych drewnianych domów, skalistego wybrzeża i wielu festiwali. Okolice Lindesness, najbardziej wysuniętego na południe cypla Norwegii, to raj dla „wakacyjnych” żeglarzy – liczne kotwicowiska, malownicza okolica, ciepła letnia morska woda.
Po minięciu przylądka Lindesness czeka nas około 70 Mm przelot przez nieosłonięty wyspami akwen Morza Północnego, słynący z burzliwych wód. Postój planowany jest w porcie Egersund, do którego wejścia strzeże posąg nagiej nimfy…
Celem żeglugi jest osiągnięcie Lysefjord, czyli jasnego fiordu. Nazwa Lysefjorden pochodzi od barwy skał granitowych i gór wznoszących się wokół. Dotrzemy tu do powstałego 10 tysięcy lat temu klifu Preikestolen „skalna półka”, płaskowyżu o powierzchni ok. 600 metrów kwadratowych. Po drugiej stronie korytarza fiordu zobaczymy Kjerag, z którego wzniesienia rozciąga się widok na błękitne wody zatoki 42 -kilometrowego jasnego fiordu. Na szczycie Kjerag znajduje się Kjeragbolten, zaklinowany pomiędzy dwiema skałami głaz wiszący kilometr nad lustrem fiordu. Inną z atrakcji okolic Lysefjordu jest wejście jego zboczem we Flørli po najdłuższych drewnianych schodach na świecie liczących 4444 stopni:)) Powstały one przy budowie nieczynnej już elektrowni wodnej. Rejs zakończy się w Stavanger.
S/y BARA-BARA to dzielny a zarazem wygodny, ogrzewany z dostępem do ciepłej wody, pełnomorski jacht typu bruceo. Można nim żeglować po wszystkich morzach i oceanach, w każdych warunkach, co potwierdza orzeczenie zdolności żeglugowej PZŻ (Polskiego Związku Żeglarskiego). Opis jachtu znajdziecie w zakładce jacht.