Żeglarz jachtowy

Szkolenia na stopień żeglarza jachtowego organizujemy w dwóch formach:

 

- SZKOLENIA WEEKENDOWE     

(6 kolejnych weekendów - 12 dni)

 

- SZKOLENIA INTENSYWNE     

(9 dni pod rząd + 1 weekend - 11 dni)

 

- SZKOLENIA INDYWIDUALNE   (terminy i godziny zajęć ustalamy indywidualnie)

 

-Nieodpłatne jesienne zajęcia teoretyczne  żeglarz jachtowy

 
Pierwszym krokiem na drodze rozwoju żeglarskiego, jest kurs na stopień żeglarza jachtowego. 
Na kursie żeglarskim trenujemy wszystkie manewry przewidziane w Systemie Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego, w tym manewry portowe na żaglach, jak również przy boi. Wystarczy niesprawny silnik, mocny wiatr i co wtedy…
W szkole żeglarstwa Navigare duży nacisk kładziony jest na manewrowanie na silniku z wykorzystaniem różnorodnych urządzeń cumowniczych: boi, mooringu, kotwicy, Y-bomu
Zajęcia poszczególnych szkoleń odbywają się w na przystani Navigare Yacht Club w Cholerzynie nad Zalewem Kryspinowskim. 
 
Wjazd na teren Zalewu jest dla naszych kursantów bezpłatny.
 
Szkolimy wyłącznie małe grupy. Jedna wachta szkoleniowa liczy od 3 do 4 kursantów. Jeżeli chcecie uczyć się razem - zorganizuj  grupę czterech osób - zapłacicie kwotę za 3 osoby.
 
Żeglarz jachtowy to podstawowy stopień Polskiego Związku Żeglarskiego. Szkolenie na stopień żeglarza jachtowego przeznaczone jest dla wszystkich, którym celem jest dowodzenie jachtem żaglowym i bezpieczne poruszanie się po zbiorniku wodnym.
 
Czego potrzeba by zostać żeglarzem - trzeba mieć chęci i czuć wiatr! To na wstępie. Trzeba również trochę techniki i charakteru - nad tym pracujemy na kursie w Navigare, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kształtowanie prawidłowych nawyków żeglarskich. Jednakże kurs żeglarski to nie tylko nauka manewrów, ale także spora dawka teorii, szlifowanie umiejętności kierowania załogą, prace bosmańskie oraz etykieta jachtowa.
 
Nie każdemu od początku będzie "szło" świetnie, nie każdy po szkoleniu zostanie kapitanem żeglugi wielkiej... Czy każdy może zostać żeglarzem - PRAWIE! Potrzebujesz dużo wiedzy, cierpliwości, pokory. Żeglarzem staje się przez całe życie...
 
 
Zgodnie z Ustawą  z dnia 1 stycznia 2008, w Polsce po wodach śródlądowych można żeglować bez uprawnień jachtami żaglowymi o długości kadłuba do 7,5 metra. Zgodnie z rozporzędzeniem Ministra Sportu z 9 kwietnia 2013 - szkolenie żeglarskie w Polsce nie jest obowiązkowe.
Zapraszamy więc na kurs tych wszystkich, którym zależy na zdobyciu rzetelnej wiedzy i  są zmotywowani do niekiedy ciężkiej, aczkolwiek praktycznej nauki o wietrze i wodzie. Po naszym kursie będziesz wiedzieć jak świadomie i bezpiecznie prowadzić jednostką żaglową, umiejętnie reagować na zmieniające się warunki meteorologiczne oraz skutecznie kierować załogą.