Szkolenia żeglarskie

Instruktorzy, którzy tworzą kadrę Navigare, to osoby dla których szkolenie żeglarskie nie jest tylko pracą, ale częścią życia. Nie ma tu osób z przypadku. Nie pytaj nas o patent żeglarski – przyjdź na zajęcia, zdobądź rzetelną wiedzę i rozpocznij samodzielne prowadzenie rejsów.

Na szkoleniach kładziemy nacisk na intensywną pracę żaglami, jako jedna z nielicznych szkół żeglowania, wciąż uczymy manewrów portowych na żaglach oraz przy boi.
Dysponujemy 7 silnikami – każdy żeglarz poznaje różne techniki manewrowania w porcie na silniku na różnych typach jachtów. Z przedmiotów teoretycznych mamy najlepszych specjalistów od teorii żeglowania, czyli fizyki zajmującej się siłami wytwarzanymi na żaglu i kadłubie, specjalistów od meteorologii oraz ratownictwa – najważniejszych dyscyplin w żeglarstwie. Nie uczymy „pod testy”, uczymy jak być dobrym kapitanem.

10 lat doświadczeń szkoły Navigare w prowadzeniu kursów żeglarskich oraz indywidualne doświadczenia naszych instruktorów i kursantów, zaowocowały autorskim programem rozwoju żeglarskiego. Proponujemy ścieżkę, która daje gwarancję bycia wyszkolonym przez instruktora i kapitana, którego zna się od szkolenia podstawowego:

  1. kurs na stopień żeglarza jachtowego -Zalew Kryspinowski pod Krakowem – ŻEGLARZ JACHTOWY
  2. rejsy szkoleniowe z młodzieżą po Zatoce Gdańskiej i na Bornholm
  3. rejsy stażowo-szkoleniowe dające staż na wyższe stopnie żeglarskie – REJSY MORSKIE
  4. kurs na stopień jachtowego sternika morskiego – JACHTOWY STERNIK MORSKI
  5. szkolenia uzupełniające:

Dla żeglarzy, którzy zajmą się żeglarstwem zawodowo, proponujemy:

  1. – kurs na stopień NAUCZYCIELA ŻEGLOWANIA PZŻ (dawny stopień MŁODSZY INSTRUKTOR ŻEGLARSTWA PZŻ),
  2. – kurs na stopień Instruktora Żeglarstwa – INSTRUKTOR ŻEGLARSTWA PZŻ.

Dla żeglarzy, którzy chcą odświeżyć/doszlifować swoje umiejętności proponujemy:

  1. zajęcia Indywidualne – SZKOLENIE INDYWIDUALNE,

Szkolenia motorowodne

Dzięki temu, że w kadrze mamy także instruktorów Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego oraz dysponujemy odpowiednim sprzętem, zapraszamy także pasjonatów motorowodniactwa.

Prowadzimy kursy zakończone egzaminami dla:

  1. kandydatów na sterników motorowodnych – STERNIK MOTOROWODNY ,
  2. chętnych na holowanie narciarzy – LICENCJA NA HOLOWANIE NARCIARZA WODNEGO LUB INNYCH OBIEKTÓW PŁYWAJĄCYCH (prosimy zainteresowanych o kontakt indywidualny).
Facebook
YouTube