Szkolenia żeglarskie

Instruktorzy, którzy tworzą kadrę Navigare, to osoby dla których szkolenie żeglarskie nie jest tylko pracą, ale częścią życia. Nie ma tu osób z przypadku. Nie pytaj nas o patent żeglarski – przyjdź na zajęcia, zdobądź rzetelną wiedzę i rozpocznij samodzielne prowadzenie rejsów.

Na szkoleniach kładziemy nacisk na intensywną pracę żaglami, jako jedna z nielicznych szkół żeglowania, wciąż uczymy manewrów portowych na żaglach oraz przy boi.
Dysponujemy 7 silnikami – każdy żeglarz poznaje różne techniki manewrowania w porcie na silniku na różnych typach jachtów. Z przedmiotów teoretycznych mamy najlepszych specjalistów od teorii żeglowania, czyli fizyki zajmującej się siłami wytwarzanymi na żaglu i kadłubie, specjalistów od meteorologii oraz ratownictwa – najważniejszych dyscyplin w żeglarstwie. Nie uczymy „pod testy”, uczymy jak być dobrym kapitanem.

9 lat doświadczeń szkoły Navigare w prowadzeniu kursów żeglarskich oraz indywidualne doświadczenia naszych instruktorów i kursantów, zaowocowały autorskim programem rozwoju żeglarskiego. Proponujemy ścieżkę, która daje gwarancję bycia wyszkolonym przez instruktora i kapitana, którego zna się od szkolenia podstawowego:

 1. kurs na stopień żeglarza jachtowego -Zalew Kryspinowski pod Krakowem – ŻEGLARZ JACHTOWY
 2. 14 – dniowy kurs stacjonarno – wędrowny na stopień Żeglarza JACHTOWEGO na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.
 3. bezpłatne warsztaty żeglarskie – ZIMA 2019
 4. rejs na Mazurach doskonalący umiejętności – MAZURY
 5. rejsy szkoleniowe z młodzieżą po Zatoce Gdańskiej
 6. rejsy stażowo-szkoleniowe dające staż na wyższe stopnie żeglarskie – REJSY MORSKIE
 7. kurs na stopień jachtowego sternika morskiego – JACHTOWY STERNIK MORSKI
 8. szkolenia uzupełniające:

Dla żeglarzy, którzy zajmą się żeglarstwem zawodowo, proponujemy:

 1. – kurs na Nauczyciela Żeglowania PZŻ (dawny stopień Młodszego Instruktora Żeglarstwa) – MŁODSZY INSTRUKTOR ŻEGLARSTWA PZŻ,
 2. – kurs na stopień Instruktora Żeglarstwa – INSTRUKTOR ŻEGLARSTWA PZŻ.

Dla żeglarzy, którzy chcą odświeżyć/doszlifować swoje umiejętności proponujemy:

 1. zajęcia Indywidualne – SZKOLENIE INDYWIDUALNE,

Szkółka żeglarska dla dzieci na jachtach optymist

Jeśli Twoja pociecha jest w wieku od 6 do 14 lat i chcesz jej zapewnić aktywny, rozwijający i przyjemny sposób spędzania wolnego czasu, nie czekaj – zapisz ją do Szkółki Żeglarskiej Navigare nad Zalewem Kryspinowskim. Zajęcia na akwenie w Kryspinowie przybliżające technikę żeglowania, to wymarzona okazja. Tutaj pod okiem doświadczonych instruktorów i dydaktyków, Twoje dziecko zdobędzie pierwsze żeglarskie szlify, a zaszczepiona pasja będzie owocować przez długie lata. Zapraszamy do:

 1. Szkółki żeglarskiej dla dzieci na jachtach optymist, fly, pozytyw

Szkolenia motorowodne

Dzięki temu, że w kadrze mamy także instruktorów Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego oraz dysponujemy odpowiednim sprzętem, zapraszamy także pasjonatów motorowodniactwa.

Prowadzimy kursy zakończone egzaminami dla:

 1. kandydatów na sterników motorowodnych – STERNIK MOTOROWODNY ,
 2. chętnych na holowanie narciarzy – LICENCJA NA HOLOWANIE NARCIARZA WODNEGO LUB INNYCH OBIEKTÓW PŁYWAJĄCYCH (prosimy zainteresowanych o kontakt indywidualny).
Facebook
YouTube