Baza szkoleniowa

Navigare Yacht Club dysponuje własną bazą szkoleniową – przystanią żeglarską. Znajduje się ona na Zalewie Kryspinowskim pod Krakowem. Rozbudowywana od 6 lat, pozwala dziś realizować m.in.:

• Kursy dla kandydatów na żeglarza jachtowego,
• Kursy motorowodne,
• Szkolenia żeglarskie dla dzieci,
• Uzupełniające kursy teoretyczne.

Dysponujemy m.in. 5 jachtami kabinowymi typu Pozytyw, 1 sportową Omegą, kabinowym jachtem Pegaz 670, 5 silnikami zaburtowymi, a także silnikiem Diesla przeznaczonym do szkoleń.

Kursy żeglarskie i motorowodne odbywają się przy pomoście wyposażonym w urządzenia cumownicze (w tym y-boom i mooring). Cała baza szkoleniowa została tak przygotowana, aby podczas kursów zapewnić możliwość realizacji wszystkich założeń szkoleniowych, w tym teoretycznych – w pełni wyposażonej, klimatycznej sali wykładowej.

Jednak – poza sprzętem – dbamy przede wszystkim o to, aby przystań odzwierciedlała dosłowne znaczenie tego słowa. Przystań tworzą przede wszystkim ludzie, dlatego – Zapraszamy Was serdecznie!

Jak dojechać?

Samochodem, motocyklem lub rowerem można podjechać pod samą przystań. Z drogi nr 774 skręcamy w stronę Karczmy Rohatyna, z daleka widoczna jest charakterystyczna drewniana "brama" nad drogą. Kierując się znakiem prowadzącym na przystań skręcamy w prawo, zjeżdżamy z górki i mijamy po lewej stronie korty tenisowe. Jeszcze tylko podjazd pod górkę i po lewej stronie znajduje się nasza przystań. Od drogi głównej to 400m. W trakcie szkolenia umawiamy się na wspólne dojazdy z Krakowa.

Komunikacja miejska. Przystanek najbliżej przystani nazywa się Budzyń Zalew na Piaskach. Jeździ tu autobus 209 z Salwatora, a w wakacje do połowy września również 352. Rozkłady są tak skonstruowane, że nie ma problemu z dotarciem na poranne szkolenia, jak również z powrotem do miasta po południu. Z przystanku na przystań to 10 min drogi piechotą.
Z Salwatora jedzie także 229, 239, 269 - wysiadamy na przystanku "Kryspinów" i udajemy się dłuższy 20 -minutowy , orzeźwiający: ) spacer na przystań

Trzecia forma dojazdu to busiki Mal - Bus; bus odjeżdża z przystanku przy ulicy Kamienna (Dworzec Towarowy, przystanek tramwaju nr 50, 51)
-rozkład jazdy busa Kraków - Czernichów
-rozkład jazdy busa Kraków - Kryspinów

Facebook
YouTube