4-dniowe rejsy szkoleniowe czyli intensywny trening żeglarski – 26 – 29.03.2020

Termin
26 – 29.03.2020
Prowadzący
Koszt obejmuje

kojowe, szkolenie żeglarskie, opieka kapitana, ubezpieczenie jachtu

Nie obejmuje

dojazdu i powrotu do miejsca zaokrętowania, indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW, składki do kasy jachtowej 200 zł/osoba na PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant)

Cena
950zł
Ilość wolnych miejsc
3
Zapisz się

Trasa

Realizacja trasy będzie zależna od warunków pogodowych na Bałtyku. O jej wyborze decyduje kapitan na podstawie oceny sytuacji pogodowej.
Plan to żegluga szlakiem latarni polskiego wybrzeża Bałtyku:
Górki Zachodnie, Hel, Władysławowo, Łeba, Ustka - Górki Zachodnie. Na rejsie nastąpi trening namiarów na latarnie, obiekty lądowe, trening nawigacji terestrycznej i nawigacji klasycznej na mapie

Cel rejsu

Rejs stażowo-szkoleniowy


Opis rejsu

Rejs przeznaczony jest dla prawdziwych żeglarzy, wszystkich, którym niestraszne jest zimno, ziąb, lodowaty wiatr i fale wznoszone przez Bałtyk, którego oblicze poza sezonem żeglarskim staje się srogie.

Rejsy z cyklu „niedźwiedzie mięso” to dobra okazja na zdobycie stażu przez przyszłych kapitanów, czy skipperów, którym brakuje doświadczenia w żegludze w trudnych warunkach pogodowych. To okazja nauki sterowania na fali, sprawdzenia reakcji organizmu na przechył i zimno. To wszystko w atmosferze klasycznych wartości żeglarskich – wzajemnej obstawy stanowisk manewrowych, wspólnych wyjść pod maszt czy do pracy przy sztakslach… Jeżeli masz obawy, po prostu spróbuj swoich sił.

Wachty będą krótkie, zimne i wyczerpujące. Rejs krótki, lecz intensywny. Zmierzymy się z Bałtykiem, który zapewni warunki żeglarskie pełne adrenaliny.

Program treningu podczas rejsu:

  • Praca na mapie – nawigacja klasyczna w praktyce. Dewiacja, deklinacja, dryf, poprawka na prąd… Przed nami intensywna praca z mapami, locjami, pomocami nautycznymi i przyrządami nawigacyjnymi
  • Użycie namiernika – wyznaczanie pozycji obserwowanej z dwóch namiarów
  • Wprowadzenie do nawigacji meteorologicznej – analiza map synoptycznych i tras przemieszczania się frontów oraz niżów. Udowodnimy, że meteorologia to nie tylko ściągnięte z Internetu pliki GRIB, ale potężna i nieodłączna gałąź nautyki… czyli sztuka przewidywania i planowania.
  • Ćwiczenia z MPZZM, czyli jak żeglować bezpiecznie i nie do prowadzić do zderzenia. Wokół założonych tras przebiegają liczne autostrady statków, TSS, popularnie zwane rutami. Będzie to okazja do przypomnienia prawideł wymijania MPZZM. Nie jest bowiem prawdą, że pod żaglem zawsze mamy pierwszeństwo…
  • Rozpoznawanie świateł nawigacji terestrycznej. Czy jako oficer wciąż nie czytasz świateł pław i świateł brzegowych? Pokażemy prosty sposób na odróżnienie światła long-flashing od światła occulting. Poznamy proste sposoby na określenie rodzaju, okresu, czyli charakterystyki światła, które chciałbyś zobaczyć na mapie.

Opis jachtu


Zapisz się

    Facebook
    YouTube