Archipelag Azorski

Termin
29.10-05.11.2022
Prowadzący
Koszt obejmuje

kojowe, szkolenie żeglarskie, opieka kapitana, ubezpieczenie jachtu

Nie obejmuje

dojazdu i powrotu do miejsca zaokrętowania, indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW, składki do kasy jachtowej 100 euro/osoba na PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant)

Cena
2700
Ilość wolnych miejsc
Zapisz się

Trasa

Ponta Delgata (Sao Miguel) - Horta (Faial) – Velas (Sao Jorge) - Graciosa – Angra do Heroismo (Terceira) - Ponta Delgada

Cel rejsu


Proponowane loty

Skąd Dokąd Data odlotu Godziny Cena Przewoźnik
Lizbona Ponta Delgada 29.10.2022 1055 - 1215 250zł Ryanair
PontaDelgada Lizbona 05.11.2022 1650-2005 250zł Ryanair
Lizbona -> Ponta Delgada
29.10.2022, godz. 1055 - 1215
Cena: 250zł
Przewoźnik: Ryanair
->
, godz.
Cena:
Przewoźnik:
PontaDelgada -> Lizbona
05.11.2022, godz. 1650-2005
Cena: 250zł
Przewoźnik: Ryanair

Opis rejsu

Rejs morski – Archipelag Wysp Balearskich

Dużo godzin w morzu, dużo atrakcji turystycznych na wyspach.

Doświadczeni kapitanowie.

Opinia stażowa wystawiana przez kapitana.

Rejsy w basenie Atlantyku to okazja do zdobycia stażu na wodach pływowych. Po rejsie zostanie wystawiona opinia z rejsu potwierdzająca staż na wyższe stopnie żeglarskie PZŻ. Każdy z portów wymiany załóg połączony jest z Polską dzięki tanim połączeniom lotniczym.

 

Azory to archipelag dziewięciu wulkanicznych wysp, leżących na środku północnego Atlantyku, wysuniętych najbardziej na zachód w całej Europie, administracyjnie należących do Portugalii. Znajdziemy tu gorące źródła, plaże z czarnym piaskiem, udamy się na trekkingi po szczytach wulkanów czy po ich kalderach porośniętych soczystą zielenią, wzdłuż brzegu zobaczymy liczne wieloryby.

Azory, choć są wyjątkowe i atrakcyjne, są rzadziej odwiedzane przez turystów w porównaniu do innych części Makronezji – Wysp Kanaryjskich i Madery. Liczebność mieszkańców Azorów to jedynie 246 000.  Żeglując po Archipelagu możemy mieć pewność, że nie spotkamy tutaj tłumów.

Największa wyspa – Sao Miguel z lotniskiem w Ponta Delgada – znajduje się ok. 1500 km od Lizbony. Kolejne wyspy to Santa Maria, Pico, Faial, Graciosa, Sao Jorge, Flores i Corvo.
Azory to egzotyczny archipelag. Do największych perełek możemy zaliczyć pełne hortensji miasto Flores, port w Horcie z piękną starówką, a także szmaragdowe jeziora kraterowe. Azory to wyspy wulkaniczne, na których nie brakuje wód geotermalnych i gejzerów, a dzięki żyznej glebie możemy tu spotkać niezliczone ilości palm, zielonych ogrodów, kaktusów, rododendronów, a także rzadko spotykane w Europie plantacje herbaty.

 

Zapraszamy do zapisów. 

 

Rejs zakłada zdobycie dużej ilości godzin stażowych, czyli praktyki morskiej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 29 stycznia 2018 w sprawie kwalifikacji i przeszkolenia załóg jachtów komercyjnych i warunków ich uzyskiwania. 


Opis jachtu


Zapisz się

    Facebook
    YouTube