Archipelag Balearów

Termin
10-17.09.2022
Prowadzący
Mateusz Ćwikliński
Koszt obejmuje

kojowe, szkolenie żeglarskie, opieka kapitana, ubezpieczenie jachtu

Nie obejmuje

dojazdu i powrotu do miejsca zaokrętowania, indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW, składki do kasy jachtowej 100 euro/osoba na PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant)

Cena
2500
Ilość wolnych miejsc
4
Zapisz się

Trasa

Palma de Mallorca – wschodnia Majorka (Puerto de Pollensa) - Minorka (Ciutadella) – Palma de Mallorca

Realizacja trasy będzie przebiegała na podstawie warunków pogodowych. O jej przebiegu decyduje kapitan

Cel rejsu


Proponowane loty

Skąd Dokąd Data odlotu Godziny Cena Przewoźnik
Wroclaw Palma 10.09.2022 1710 - 1955 350zł Ryanair
Palma Wrocław 17.09.2022 2105 - 2345 350zł Ryanair
Wroclaw -> Palma
10.09.2022, godz. 1710 - 1955
Cena: 350zł
Przewoźnik: Ryanair
->
, godz.
Cena:
Przewoźnik:
Palma -> Wrocław
17.09.2022, godz. 2105 - 2345
Cena: 350zł
Przewoźnik: Ryanair

Opis rejsu

Rejs morski – Archipelag Wysp Balearskich

Dużo godzin w morzu, dużo atrakcji turystycznych na wyspach.

Doświadczeni kapitanowie.

Opinia stażowa wystawiana przez kapitana.

Po rejsie zostanie wystawiona opinia z rejsu potwierdzająca staż na wyższe stopnie żeglarskie PZŻ. Każdy z portów wymiany załóg połączony jest z Polską dzięki tanim połączeniom lotniczym.

 

Baleary to wspaniałe plaże, śródziemnomorska kuchnia, światowej klasy atrakcje i urzekające zabytki…

Rejs zaczniemy w Palma de Mallorca, stolicy Majorki tętniącej życiem przez okrągłą noc. To miasto pełne barów, klubów i pubów z piwem podawanym zawsze wraz ze słynnym tapas oraz niesamowitym balearskim winem. Tradycje uprawy winorośli przywieźli na Baleary Rzymianie. Już w I w. p.n.e. historyk i pisarz rzymski – Pliniusz Starszy porównywał wina z Balearów z najlepszymi winami Italii. Na Majorce winiarze poświęcili się całkowicie sztuce produkcji wina, motywowani przez rosnące grono miejscowych konsumentów i koneserów zainteresowanych winem wysokiej jakości. My również będziemy je pić!

Północno-wschodnia Majorka z Puerto de Pollensa. Urokliwy port położony w zacisznej zatoce, którą okalają góry będące fragmentem pasma Sierra de Tramontana. Oprócz klimatu barowego, miasto obfituje w Hiszpanki, wyjątkowo krasnej urody oraz górskie trasy spacerowe, z których rozciąga się widok na Morze Balearskie i wybrzeże Minorki.

Północno – zachodnia Majorka z Puerto de Soller. Port położony jest w malowniczej dolinie, na północno-zachodnim wybrzeżu Majorki. Soller to niesamowite przybrzeżne miasto z drzewkami pomarańczowymi, kramami z owocami morza, a także z piękną zatoką w kształcie litery U złożoną z trzech pięknych plaż…

 

Minorka to jedna z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego. Nie jest możliwe być na Balearach, a nie odwiedzić Ciutadelli. Dzikie plaże i skaliste odludzia… Wyspa z lotu ptaka wygląda jak malachit w szmaragdowej oprawie.

Ciutadella to port z wejściem do mariny pośród klifów wysokich niczym fiordy. Miasto, w którym w przeciągu wieków panowali Wandalowie, Maurowie, Aragończycy. Z pozostałości murów obronnych miasta, po północnej stronie Plaça des Born, rozpościera się panorama portu. Niezwykle romantyczny jest widok po zmierzchu, kiedy to nadbrzeżny bulwar rozświetla się latarniami, a niezliczone ogniki odbijają się w delikatnie falującej tafli zatoki.

Północna część wyspy jest miejscem całkowicie niepowtarzalnym: wśród wzgórz – sosnowe lasy. Soczysta, miękka zieleń kontrastuje z białymi grzbietami skał zbudowanych z szorstkiego piaskowca. Linia brzegowa jest tu postrzępiona, wybrzeże strome, niedostępne. Wody Morza Śródziemnego, atakując urwiste brzegi, stworzyły mnóstwo klifów…

 

Zapraszamy do zapisów. 

 

Rejs zakłada zdobycie dużej ilości godzin stażowych, czyli praktyki morskiej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 29 stycznia 2018 w sprawie kwalifikacji i przeszkolenia załóg jachtów komercyjnych i warunków ich uzyskiwania. 


Opis jachtu


Zapisz się

    Facebook
    YouTube