Bodo – Tromso 26.03 – 02.04.2022

Termin
26.03. - 02.04.2022
Prowadzący
Mateusz Ćwikliński
Koszt obejmuje

Opłatę za koje, opiekę kapitana, podstawowe szkolenie żeglarskie, ubezpieczenie jachtu

Nie obejmuje

Opłaty PPP (portowe, paliwo, prowiant) ok. 250 NOK / na dzień. Składka jest zbierana przy zaokrętowaniu, rozliczana na koniec rejsu.
Kapitan jest wyłączony z opłat PPP
Cena nie zawiera: ubezpieczenie KL i NNW oraz ubezpieczenie od kosztów ratownictwa SAR, gazu do kuchenki, transportu – dojazdu do portu zaokrętowania/wyokrętowania

Cena
kontakt z organizatorem: info@navigareyc.pl / 0048 514 809 099
Ilość wolnych miejsc
7
Zapisz się

Trasa

Bodo - Reine - Svolvaer - Henningsvær - Trollfjord - Andenes - Tromso (trasa uzależniona od warunków hydro-meteorologicznych)

Cel rejsu

stażowo-szkoleniowy


Opis rejsu

Rejs Bodo – Tromso 26.03. – 02.04.2022 – Eksploracja Lofotów i Archipelagu Vesterålen

 

Rejs zaczniemy w Bodo. Prawie cała żegluga będzie odbywać się w labiryncie wysp, wysepek, szkierów, osuchów, raf i mielizn oraz fiordów.

Pożeglujemy na Lofoty – niesamowite krajobrazy, czerwone domki położone pośród wysokich gór i majestatycznych fiordów…

Będziemy uprawiać niespieszną włóczęgę po Lofotach, zakotwiczymy w ciekawych okolicznościach przyrody. Widoki zapierające dech w piersiach gwarantowane. Lofoty to wszak królestwo dla wędkarzy i jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie warunki klimatyczne pozwalają na suszenie ryb w tradycyjny sposób, a po tygodniach suszenia powstają tu znane na całym świecie sztokfisze.

 

Z Reine popłyniemy do Henningsvaer. To małe rybackie miasteczko, do którego wpływa się wzdłuż domków portowych.

Przed nami Trollfjord,  maleńka, długa na 2 km odnoga cieśniny Raftsundet między Lofotami a archipelagiem Vesteralen. Za sprawą wąskiego wejścia i stromych zboczy górskich jest naprawdę spektakularny. Wąskie ujście Trollfjordu ma tylko 100 metrów szerokości i rozszerza się do maksymalnej szerokości 800 metrów. Strome góry otaczające fiord mają od 600 do 1100 metrów wysokości. Orły bieliki krążące wokół górskich szczytów to dość powszechny widok. Można tu dotrzeć tylko łodzią, ponieważ wzdłuż stromych zboczy nie ma dróg.

 

Ogrzewane przez Golfsztrom, czyste i bardzo dobrze natlenione wody Morza Norweskiego obfitują w plankton i ryby, a to z kolei przyciąga największe ssaki morskie – walenie. Pożeglujemy więc w poszukiwaniu wielorybów w okolice Andenes w Archipelagu Vesterålen, które ze względu na swoje położenie blisko granicy szelfu, czyli zanurzonej w morzu części kontynentu kończącego się uskokiem, jest miejscem żerowania głowonogów, przysmaku wielorybów.

Rejs zakończymy w Tromso, mieście zwanym „bramą Arktyki”, położonym na kilku wyspach połączonych ze sobą imponującymi mostami. Znajdziemy tu wiele atrakcji począwszy od Muzeum Polaria, Arktycznej Katedry, wszechobecnym Amundsenem, aż po kolejkę na szczyt Fjellheisen, z którego rozpościera się piękny widok na miasto i okolice.

 

Zapraszamy do zapisów. Oderwij się od szarej rzeczywistości Covid-19 i pożegluj z nami na daleką Północ!

 

Rejs zakłada zdobycie dużej ilości godzin stażowych, czyli praktyki morskiej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 29 stycznia 2018 w sprawie kwalifikacji i przeszkolenia załóg jachtów komercyjnych i warunków ich uzyskiwania. 

Rejs spełnia kryteria żeglugi po wodach pływowych, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki z dnia 09 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej.

 


Opis jachtu


Zapisz się

    Facebook
    YouTube