Grecja z dala od zgiełku – Sporady

Termin
10.09-17.09.2022
Prowadzący
Koszt obejmuje

koję na jachcie, opiekę kapitana, podstawowe szkolenie żeglarskie

Nie obejmuje

dojazdu i powrotu do miejsca zaokrętowania, indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW, składki do kasy jachtowej 100euro/osoba na PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant)

Cena
2300 zł
Ilość wolnych miejsc
6
Zapisz się

Trasa

Ateny - Skiros - Skiathos - Skopelos - Alonissos - Ateny

Cel rejsu


Opis rejsu

Grecja z dala od zgiełku – Sporady 10-17.09.2022

 

Dużo godzin w morzu, dużo atrakcji turystycznych na wyspach.

Doświadczeni kapitanowie.

Opinia stażowa wystawiana przez kapitana.

 

Sporady…wartość archipelagu stanowi nie skupienie zabytków,  ale piękno środowiska naturalnego. Na niewielkim obszarze Sporad mieści się niewiarygodna ilość plaż. Plaże te, piaszczyste i ciche, niektóre otulone piniowymi lasami. To okolica pełna uspokajającej zieleni, zbiegającej się z głębokim błękitem wciskającego się między wyspy morza. Opływając wybrzeża wysp można w powietrzu wyczuć zapach żywicy niosącej się daleko w morze. Na tle pozostałych archipelagów Grecji Sporady są wyjątkowe. Wszystko za sprawą wszechobecnych, pachnących lasów sosnowych.

Skiathos to zarazem wyspa i port,  zabudowany labiryntem uliczek. Dosłowna jej nazwa znaczy „pozostająca w cieniu góry Athos”. Największą atrakcją Skiathos są rozległe plaże. Jest ich tu ponad 60, a najpopularniejsze są: Koukounaries, Vromolimnos, Kolios, Troulos, słynna Banana Beach, piaszczysta Elia czy też Lalaria. Na Skiathos warto zwiedzić stolicę wyspy oraz na własne oczy zobaczyć bizantyjskie monastyry i ruiny, zwłaszcza Kastro, czyli miasta wybudowanego w czasach średniowiecza.

Skiros jest największą wyspą Sporad. Stolica, Skiros (Chora), to urokliwe białe miasteczko usytuowane pod szczytem wysokiego wzniesienia, zwieńczonego stromą skałą. Na wyspie jest wiele pięknych szerokich piaszczystych plaż i jaskiń wyżłobionych w nadmorskim klifie. Wyspa ma zróżnicowany krajobraz– na północy zalesione wzgórza i pola uprawne, na południu – skaliste góry.

Skopelos zachowała tradycyjny charakter i prowincjonalny czar. Liczne legendy głoszą, że jest to wyspa skarbów. Podobno W XV wieku na Skopelos dotarł słynny Barbarossa, admirał wojsk imperium osmańskiego i turecki kaper. Chciał splądrować wyspę, ale mieszkańcy postawili się najeźdźcom i krwawej bitwie wielu z nich poległo. Piratów pochowali na górze Karia, ponad klasztorem św. Eustathiosa wraz z  18 skrzyniami ze skarbami, których dziś pilnują duchy piratów. Na wyspie w licznych tawernach można rozkoszować się  znakomitymi potrawami kuchni greckiej i regionalnej (niespreparowanymi na potrzeby turystów).

Alonissos to słabo ucywilizowana niewielka wyspa, w obrębie której znajduje się park morski, zamieszkały przez fokę, mniszkę śródziemnomorską. Wybrzeża witają piaskowymi klify, pachnącymi sosnami i niewiarygodnie przejrzystą, szmaragdową wodą w  zatokach. Wokół wybrzeży Alónissos wyrasta z morza kilkanaście wysepek, a ich podwodne groty stanowią schronienie dla płochliwych fok. Wyspa znana z najczystszych wód w całej Grecji, wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy uwielbiają aktywnie spędzać czas. Są tu liczne zatoki i przybrzeżne jaskinie.

 

Pogoda na Sporadach zapewnia spokojne warunki do żeglowania. Wiatr wieje przeważnie z północnego wschodu, ale jego kierunek zmienia się między wyspami i kanałami na południowo-wschodni, a siła nie przekracza 4 stopni w skali Beauforta. Żeglowanie na Sporadach najlepiej planować od czerwca do września, kiedy jest słonecznie i sucho, a średnia temperatura powietrza przekracza 25° C.

 

Zapraszamy do zapisów. Oderwij się od szarej rzeczywistości Covid-19 i pożegluj z nami.

 

Rejs zakłada zdobycie dużej ilości godzin stażowych, czyli praktyki morskiej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 29 stycznia 2018 w sprawie kwalifikacji i przeszkolenia załóg jachtów komercyjnych i warunków ich uzyskiwania. 


Opis jachtu


Zapisz się

    Facebook
    YouTube