Jesienna Tradycja – Październikówka 2021 (23-31.10.2021)

Termin
23-31.10.2021
Prowadzący
Mateusz Ćwikliński, Leszek Wąsowicz
Koszt obejmuje

Koja na jachcie, podstawowe szkolenie żeglarskie, opieka kapitana

Nie obejmuje

Składka PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant) - 300zł - Zbierana na burcie jachtu, rozliczana na koniec rejsu. Reszta z kasy zostanie rozdzielona pomiędzy członków załogi.
Ubezpieczenie KL i NNW ok. 50zł

Cena
Patagonia 2400 zł , Mestwin 1900 zł
Ilość wolnych miejsc
3
Zapisz się

Trasa

Górki Zachodnie - Hel - Kristianopel -Utklippan - Władysławowo - Górki Zachodnie

Cel rejsu

Poczuć adrenalinę na jesiennym Bałtyku i doświadczyć żeglugi w wymagających, jesiennych warunkach


Opis rejsu

Bałtyk późną jesienią to akwen dla żeglarzy, którzy wiedzą, czego chcą. Żegluga w październiku i w listopadzie to na ogół niełatwa orka.

Każde wyjście z kokpitu wiąże się ze współpracą towarzyszy wachty. Jeśli stawiasz grot – to tylko we dwoje. Zrzucasz sztaksel – robimy to razem! Tak jest nie tylko bezpieczniej –  tak po prostu wygląda klasyczne żeglowanie.  Tu każdy wie, że w żeglarstwie nie ma miejsca na działanie w pojedynkę. Praca przy maszcie, zmiany sztaksli, refowanie grota – po takich akcjach czujesz, że żyjesz.

Październikówka to rejs, na którym żeglarstwo to nie tylko „robienie godzin” stażowych i impreza w porcie… to przede wszystkim współpraca kapitana i załogi – ze sobą, jachtem, pogodą –  dużo adrenaliny na rozfalowanym morzu, długie godziny nocnych wacht… Dołącz!

Popłyniemy jak powieje…  Symbolicznym celem październikówki 2021 jest jak zwykle Kristianopel.

 

W tym roku wprowadzamy nową zasadę.  Przyjęcie do załogi wyprawy Artkyka 2022, wiąże się z obowiązkowym udziałem w Październikówce lub innym wietrznym rejsie z kategorii „niedźwiedzie mięso” oraz w szkoleniach ratowniczych zorganizowanych w naszej bazie.

 

Fotoreportaże z poprzednich rejsów znajdziecie w zakładce Galeria.


Opis jachtu

 

 


Zapisz się

    Facebook
    YouTube