Jesienno-zimowa wyprawa na s/y Bara-Bara – ETAP IV Cagliari – Palma de Mallorca

Termin
15.10 – 22.10.2017 r.
Prowadzący
Piotr Wolski
Koszt obejmuje

kojowe, szkolenie żeglarskie, opieka kapitana, ubezpieczenie jachtu

Nie obejmuje

dojazdu i powrotu do miejsca zaokrętowania (w razie problemów służymy pomocą)
indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
składki do kasy jachtowej 100 euro/osoba na PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant)

Cena
700 zł
Ilość wolnych miejsc
0
Zapisz się

Trasa

Sardynia(Cagliari)- Minorka - Majorka (Palma de Mallorca)

Cel rejsu

Znaleźć spokój na dzikich plażach i skalistych odludziach...


Proponowane loty

Skąd Dokąd Data odlotu Godziny Cena Przewoźnik
KRK CAG 15.10.2017r. 1700-1930 144zł Ryanair
PMI WMI 22.10.2017r. 1620-1930 343zł Ryanair
KRK -> CAG
15.10.2017r., godz. 1700-1930
Cena: 144zł
Przewoźnik: Ryanair
PMI -> WMI
22.10.2017r., godz. 1620-1930
Cena: 343zł
Przewoźnik: Ryanair

Opis rejsu

Startujemy z Cagliari, stolicy Sardynii i pożeglujemy w kierunku hiszpańskich Balearów, a konkretnie drugiej co do wielkości i najpiękniejszej wyspy archipelagu -Minorki. Północna część wyspy jest miejscem całkowicie niepowtarzalnym: wśród wzgórz – sosnowe lasy. Soczysta, miękka zieleń kontrastuje z białymi grzbietami skał zbudowanych z szorstkiego piaskowca. Linia brzegowa jest tu postrzępiona, wybrzeże strome, niedostępne. Wody Morza Śródziemnego, atakując urwiste brzegi, stworzyły mnóstwo klifów. Wyspa z lotu ptaka wygląda jak malachit w szmaragdowej oprawie.

Fenicjanie, Kartagińczycy, Rzymianie, Arabowie, Francuzi, piraci nieznanej narodowości – przez stulecia wyspa zmieniała właścicieli i okupantów, a każdy zostawił jakiś ślad. Widać to zwłaszcza w byłej stolicy zwanej Ciutadella, która jest jednym z dwóch największych miast na Minorce. To własnie tu wejdziemy do mariny usytuowanej pośród klifów wysokich niczym fiordy. Z pozostałości murów obronnych miasta, po północnej stronie Plaça des Born rozpościera się przepiękny widok na port. Niezwykle romantyczny jest widok po zmierzchu, kiedy to nadbrzeżny bulwar oświetlony się gazowymi latarniami, a niezliczone świetliste ogniki odbijają się w delikatnie falującej tafli zatoki.

Rejs zakończymy w Palmie, stolicy Majorki tętniącej życiem przez okrągłą noc. To miasto pełne barów, klubów i pubów z piwem podawanym zawsze wraz ze słynnym tapas oraz niesamowitym balearskim winem.

Po rejsie zostanie wystawiona opinia z rejsu potwierdzająca staż na wyższe stopnie żeglarskie PZŻ. Trasa to około 350 Mm.


Opis jachtu

S/y BARA-BARA to dzielny a zarazem wygodny, pełnomorski jacht typu bruceo. Można nim żeglować po wszystkich morzach i oceanach, w każdych warunkach, co potwierdza orzeczenie zdolności żeglugowej PZŻ (Polskiego Związku Żeglarskiego). Opis jachtu znajdziecie w zakładce Bara-Bara.


Zapisz się

    Facebook
    YouTube