Lofoty – eksploracja archipelagu 21-28.08.2018

Termin
21-28.08.2018
Prowadzący
Mateusz Ćwikliński
Koszt obejmuje

Opłatę kojową, szkolenie żeglarskie, opiekę kapitana, ubezpieczenie jachtu, gaz do kuchenki.
Na rejsach na s/y Bara-Bara nie pobieramy kaucji od załogantów.

Nie obejmuje

Opłaty PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant), dojazdu i powrotu do miejsca zaokrętowania, indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW (ok. 50zł), zwiedzania i biletów wstępu do atrakcji turystycznych na lądzie

Cena
950zł + 300zł PPP
Ilość wolnych miejsc
1
Zapisz się

Trasa

Tromso –Archipelag Lofotów- Tromso (trasa jak zawsze uzależniona od warunków hydro-meteorologicznych)

Cel rejsu

Eksploracja archipelagu


Proponowane loty

Skąd Dokąd Data odlotu Godziny Cena Przewoźnik
Gdańsk-Tromso Tromso-Gdańsk 21.08.-28.08 1415-1705P 303PLN Wizzair
Gdańsk-Tromso -> Tromso-Gdańsk
21.08.-28.08, godz. 1415-1705P
Cena: 303PLN
Przewoźnik: Wizzair

Opis rejsu

Wyruszymy z Tromso i pożeglujemy na Lofoty i wyspy Vesterålen. W Lofotach zakochać się nietrudno zwłaszcza wpływając w ten spokojny, bajkowy krajobraz z mnóstwem wysp o ciekawych kształtach z malowniczymi osadami rybackimi. Lodowiec zostawił tutaj po sobie wyżłobione ściany skał, wpadające niemal prostopadle do wody oraz zatoki wcinające się głęboko w ląd. To tutaj zagłębimy się w cieśniny i fiordy, a jacht stanie się dla nas bazą wypadową na liczne piesze wędrówki w głąb lądu.

Rybołówstwo jest najbardziej tradycyjnym i powszechnym zajęciem. Domki mają tu kolor brunatnoczerwony, tradycyjny kolor Lofotów – kiedyś był to najtańszy barwnik, pozyskiwany z rybiego tranu z domieszką krwi wielorybów.

Lofoty to także rajskie plaże z cudownie białym piaskiem i szmaragdową wodą a wokół soczysta zieleń rozlana na górskich zboczach. Gdzie okiem sięgniesz wydmy porośnięte trawą.  A szczęśliwców z daleka przywitają wesołe „rozmowy” norweskich owiec. A i słońce świeci jakoś jaśniej…


Opis jachtu

S/y BARA-BARA to dzielny a zarazem wygodny, ogrzewany z dostępem do ciepłej wody, pełnomorski jacht typu bruceo. Można nim żeglować po wszystkich morzach i oceanach, w każdych warunkach, co potwierdza orzeczenie zdolności żeglugowej PZŻ (Polskiego Związku Żeglarskiego). Opis jachtu znajdziecie w zakładce jacht.


Zapisz się

    Facebook
    YouTube