Malta i Wyspy Pelagijskie 04-11.11.2023

Termin
04-11.11.2023
Prowadzący
Jan Curyło
Koszt obejmuje

kojowe, szkolenie żeglarskie, opieka kapitana, ubezpieczenie jachtu

Nie obejmuje

dojazdu i powrotu do miejsca zaokrętowania, indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW, składki do kasy jachtowej 150 euro/osoba na PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant)

Cena
3100
Ilość wolnych miejsc
4
Zapisz się

Trasa

Malta - Gozo - Lampedusa - Pantellaria - Syrakuzy – Malta
Realizacja trasy będzie przebiegała na podstawie warunków pogodowych. O jej przebiegu decyduje kapitan

Cel rejsu

Rejs na przedłużenie sezonu letniego: ciekawa architektura, przeloty między wyspami archipelagu Wysp Pelagijskich, piaszczyste plaże, lokalne wino…


Proponowane loty

Skąd Dokąd Data odlotu Godziny Cena Przewoźnik
Tanie loty do i z Warszawy Okęcia/ Modlina/ Katowic/ Krakowa/ Gdańska
Tanie loty do i z Warszawy Okęcia/ Modlina/ Katowic/ Krakowa/ Gdańska ->
, godz.
Cena:
Przewoźnik:

Opis rejsu

Rejs morski – Malta i Wyspy Pelagijskie

Dużo godzin w morzu, dużo atrakcji turystycznych na wyspach.

Doświadczeni kapitanowie.

Opinia stażowa wystawiana przez kapitana.

Po rejsie zostanie wystawiona opinia z rejsu potwierdzająca staż na wyższe stopnie żeglarskie PZŻ. Każdy z portów wymiany załóg połączony jest z Polską dzięki tanim połączeniom lotniczym.

 

Malta – najbardziej na południe wysunięta europejska stolica. To wyspa, na której panowali Fenicjanie, Kartagińczycy, Rzymianie. Wyspa, o którą walczyli Francuzi i Brytyjczycy. Wyspa wielu kultur z korzeniami sięgającymi siedem tysięcy lat wstecz i megalitycznymi świątyniami poświęconymi Matce Ziemi. To także wyspa św. Pawła, w pobliżu której miał się rozbić statek przewożący apostoła na proces do Rzymu. Oprócz zabytków architektonicznych z różnych epok i różnych religii, na miejscu powitają nas piaszczyste plaże, błękitna woda, bezludne klify północno-zachodniego cypla Malty.
Malta, La Valetta – miasto zostało zbudowane przez rycerzy z zakonu Joannitów. Jego projekt stworzył, przysłany przez papieża Piusa IV, włoski architekt, uczeń Michała Anioła, Francesco Laparelli. Aby poczuć klimat tego miasta, trzeba przespacerować się jego wąskimi uliczkami, zajrzeć do dolnych i górnych ogrodów Barraka, skąd roztacza się widok na Grand Harbour i fort St. Angelo. Valetta bywa często określana jako muzeum  pod otwartym niebem, a jej zabytkowa zabudowa została umieszczona na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO.

 

Wyspy Pelagijskie– grupa wysp pochodzenia wulkanicznego na Morzu Śródziemnym, pomiędzy Maltą a Tunezją, o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 25 km². W ich skład zalicza się: Lampedusę, Linosę i Lampione.

Odmawiając szampana rezygnujesz z życia – to tak jak być we Włoszech i nie odwiedzić piaszczystych złotych plaży Lampedusa: Cala Mulak, Cala Galera or Spiaggia della Guitgia. Barwy morza w każdej z tych zatok oczarowują, od butelkowej zieleni, przez turkus, po atramentowy granat. Tam po prostu trzeba być. Do rejsu warto przygotować się już w Polsce zabierając ze sobą sprzęt do snorkellingu. Przed nami bowiem Isola dei Conigli z żółwiami Caretta Caretta, które wychodzą na brzeg wyspy, by złożyć tutaj swoje jaja. Pobyt na Lampedusa umili połączenie kuchni włoskiej i arabskiej. Isola dei Conigli jest też chętnie odwiedzana przez delfiny i manty – olbrzymie płaszczki.
Z Lampedusa pożeglujemy na północ w kierunku wyspy Linosa z z kraterami wulkanicznymi oraz utworzonymi z czarnego piasku plażami. Kolejny postój zaplanowaliśmy w Lampione, wyspie powstałej kiedy antyczni Cyklopi wrzucili do Morza Śródziemnego bryłę skały…

Przed nami dużo pływania i wiele godzin spędzonych na wachtach. W zamian jednak sporo doświadczenia i wiedzy. Będzie to rejs stażowy, który jest dobrą okazją do wypływania godzin potrzebnych do zdobycia uprawnień jachtowego sternika morskiego czy kapitana jachtowego.

 

Zapraszamy do zapisów. 

 

Rejs zakłada zdobycie dużej ilości godzin stażowych, czyli praktyki morskiej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 29 stycznia 2018 w sprawie kwalifikacji i przeszkolenia załóg jachtów komercyjnych i warunków ich uzyskiwania. 


Opis jachtu


Zapisz się

    Facebook
    YouTube