Mikołajki na Wyspach Kanaryjskich 04.12- 11.12.2022

Termin
04.12-11.12.2022
Prowadzący
Koszt obejmuje

kojowe, szkolenie żeglarskie, opieka kapitana, ubezpieczenie jachtu

Nie obejmuje

dojazdu i powrotu do miejsca zaokrętowania, indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW, składki do kasy jachtowej 100 euro/osoba na PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant)

Cena
2300
Ilość wolnych miejsc
5
Zapisz się

Trasa

Teneryfa - Gomera - La Palma - Teneryfa
Teneryfa - Gran Canaria - Fuerteventura - Lanzarote - Teneryfa
Realizacja trasy będzie przebiegała na podstawie warunków pogodowych. O jej przebiegu decyduje kapitan

Cel rejsu


Proponowane loty

Skąd Dokąd Data odlotu Godziny Cena Przewoźnik
Kraków Teneryfa 04.12.2022 0545 - 1015 305zł Ryanair
Teneryfa Kraków 11.12.2022 1050 - 1725 315zł Ryanair
Kraków -> Teneryfa
04.12.2022, godz. 0545 - 1015
Cena: 305zł
Przewoźnik: Ryanair
Teneryfa -> Kraków
11.12.2022, godz. 1050 - 1725
Cena: 315zł
Przewoźnik: Ryanair

Opis rejsu

Mikołajki na Wyspach Kanaryjskich 04.12 – 11.12.2022

Dużo godzin w morzu, dużo atrakcji turystycznych na wyspach.

Doświadczeni kapitanowie.

Opinia stażowa wystawiana przez kapitana.

Rejsy w basenie Atlantyku to okazja do zdobycia stażu na wodach pływowych. Po rejsie zostanie wystawiona opinia z rejsu potwierdzająca staż na wyższe stopnie żeglarskie PZŻ. Każdy z portów wymiany załóg połączony jest z Polską dzięki tanim połączeniom lotniczym.

Teneryfa to największa wyspa spośród Wysp Kanaryjskich.  Powstała przed około 30 milionami lat. Teneryfa przez większą część swojej historii znajdowała się pod silnym wpływem kultury plemiennej Guanczów, rdzennego ludu Wysp Kanaryjskich, jednak 500 lat temu została podbita przez Hiszpanię. Powierzchnia górzysta, pocięta licznym wąwozami i dolinami. Ma niesłychanie różnorodny krajobraz, urwiste góry przeplatają się z ogrodami kwiatowymi i wypielęgnowanymi parkami. Mocno urozmaicona linia brzegowa z plażami kamienistymi i piaskowymi w różnych kolorach. Najwyższe wzniesienie to El Pico del Teide 3718 m n.p.m., który jest zarazem najwyższym szczytem Hiszpanii.

Na Gran Canaria wulkaniczne nagie góry, przecinają tajemnicze wąwozy, sosnowe lasy sąsiadują z plantacjami bananów, pustynia spotyka się z oceanem… To wyspa przeciwieństw, gdzie zielone stoki i pola uprawne północy wyspy spotykają się z wydmowym i pustynnym południem poprzecinanym złotymi plażami. Dla żeglarzy ciekawą okaże się informacja, że Gran Canaria słynie z produkcji rumu! Najpiękniejsze wybrzeże, z miniaturową pustynią i rozległą złocistą plażą, znajduje się w Maspalomas. Znajdujące się po boku plaży wspaniałe wydmy zajmują obszar 400 hektarów, z których część bardziej oddalona od morza i miasta stanowi rezerwat przyrody.

La Gomera – jej główną atrakcją jest, położony w centrum Park Narodowy Garajonay. Możemy w nim obserwować zjawisko zwane „morzem chmur”, którego przyczyną jest duża wilgotność tego obszaru, a drzewa zdają się być spowite mgłą. Wyspa zawsze podziwiana była dzięki swoim lasom. Około 400 gatunków wymarłych na innych kontynentach drzew to duma mieszkańców. Centrum La Gomery porasta prastary las laurowy a wilgotne, gęste i powyginane drzewa wprowadzają wędrujących tutejszymi szlakami w tajemniczy klimat wyspy.

Poza tym klimatyczne porciki, zatoczki z lazurową wodą, skalne urwiska.

La Palma, zwana „La Isla Bonita” jedna z najbardziej zielonych wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Plaże o czarnym piasku, natualne wulkaniczne baseny, kilometrowe języki skamieniałej lawy.

El Hierro – zwana również pod nazwą Wyspa Południkowa, w czasach  bowiem gdy uważano, że Ziemia jest płaska, El Hierro stanowiła zachodni kraniec świata. To tutaj Ptolemeusz wyznaczył na zachodnim krańcu wyspy Południk Zerowy. Krajobraz wyspy to ślady wulkanów, pól lawowych, lasy z ciekawą roślinnością.  To najmniejsza z siedmiu głównych Wysp Kanaryjskich.  A ponadto cisza, spokój, położenie wyspy na skraju szlaków turystycznych.

Fuerteventura położona zaledwie 100 km od wybrzeży Afryki, jest najbardziej dziewiczą pośród Wysp Kanaryjskich. Jak magnes przyciąga spragnionych słońca i kąpieli morskich, a dzięki spadającym na nią pasatom wiejącym znad Sahary, jest także rajem dla żeglarzy i surferów. Słynie z urzekających plaż i białych wiatraków.

Lanzarote. Krajobraz wyspy jest wyjątkowy. Tworzą go wulkaniczne stożki, których czarne i czerwone grzbiety porasta roślinność wulkaniczna, większa część wyspy zbudowana jest z pól zastygłej lawy mieniących się w różnych barwach. Znajdziemy tu senne wioski z klimatycznymi barami. W jednym z nich u stóp Montanas de Feugo, zjemy mięso upieczone w kraterze: )  Jaskinie Jameos del Agua na północy

Zapraszamy do zapisów. Oderwij się od szarej rzeczywistości Covid-19 i pożegluj z nami.

 

Rejs zakłada zdobycie dużej ilości godzin stażowych, czyli praktyki morskiej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 29 stycznia 2018 w sprawie kwalifikacji i przeszkolenia załóg jachtów komercyjnych i warunków ich uzyskiwania. 


Opis jachtu


Zapisz się

Facebook
YouTube