-kojowe
-szkolenie żeglarskie, w tym skrypt do nauki nawigacji na pływach i prądach
-ubezpieczenie jachtu
-transfer busem do Amsterdamu
-transfer busem z Thyboron
-Składka PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant) - 300zł - zbierana i rozliczana na burcie jachtu
-Ubezpieczenie KL i NNW, przy kwocie 300 000 KL i Assistance, składka wynosi ok. 70zł
Amsterdam – Den Helder - Wyspy Północnofryzyjskie - Esbjerg - Thyboron - 380 Mm
Realizacja trasy będzie przebiegała na podstawie warunków pogodowych. O jej przebiegu decyduje kapitan
Rejs stażowo-szkoleniowy na wodach pływowych.
Etap III: Amsterdam – Den Helder – Wyspy Północnofryzyjskie – Esbjerg – Thyboron – 380 Mm 17-24.07.2021
Rejs zaczynamy w porcie Amsterdam, mieście kanałów, mostów i rowerów. Mieście wielu kultur, kolorów i smaków. Atrakcjami przyciągającymi turystów są zabytki i ogrody botaniczne, ale także codzienne życie mieszkańców w tak nietypowych układach ulic, przeplatanych ciekami wodnymi.
Popłyniemy na północ w stronę Den Helder. Den Helder zajmuje najbardziej wysunięty na północ punkt półwyspu Holandia Północna. Istnieje hipoteza, że nazwa miejscowości pochodzi od Helsdeur (Hell’s Door), prawdopodobnie dlatego, że w wodzie między Den Helder i Texel (wyspa w Holandii, wysunięta najdalej na zachód w grupie Wysp Zachodniofryzyjskich) prąd jest tak silny, że wiele statków zatonęło zepchniętych na brzeg…
Port jest główną główną bazą holenderskiej marynarki wojennej. Cumują tu nowoczesne okręty wojskowe, a w samym mieście warto odwiedzić niesamowite Muzeum Marynarki Wojennej.
Po raz kolejny pożeglujemy w kierunku Morza Wattów, tym razem od jego niemieckiej, jutlandzkiej strony. Na akwenach obejmujących południowo-wschodnią część Morza Północnego, pomiędzy kontynentem, a łańcuchem Wysp Fryzyjskich można uprawiać tzw. mud walking – w czasie odpływu można spacerować kilometrami przez równiny osuchowe, czyli po odsłoniętym dnie morza.
Duży skok pływów i silne prądy będą liczone pod czujnym okiem kapitana
Pożeglujemy na Sylt – wyspę w Niemczech na Morzu Północnym, największą z Wysp Północnofryzyjskich. Sylt miała kiedyś połączenie ze stałym lądem, ale podczas sztormów w styczniu 1362 roku doszło do przerwania tego połączenia i przekształcenia jej w wyspę. W XX wieku została połączona ze stałym lądem za pomocą grobli.
Głównymi walorami miejsca są: dziewicze plaże i łagodny klimat, na który wpływ ma Golfstrom. Na zachodnim brzegu Sylt rozciągają się długie plaże, a po wschodniej stronie znajdują się tereny do pieszych wędrówek oraz zwiedzania miejsc ciekawych pod względem przyrodniczym. Ze względu na płytkość wód i stały wiatr to także dobry spot kite- i windsurfingowy.
Naszym kolejnym celem jest Esbjerg, port południowo-zachodniej Danii, znajdujący się na zachodnim wybrzeżu Jutlandii, największy duński port Morza Północnego. Wśród marynistycznych atrakcji miasta znajdziemy Muzeum Latarników oraz Muzeum Rybołówstwa i Żeglugi Morskiej, w którym oprócz modeli statków i urządzeń nawigacyjnych znajduje się oceanarium z okazami fauny Morza Północnego.
Będąc w Esbjerg musisz znaleźć czas na spacer wzdłuż plaży na północy miasta i znalezienie się u stóp 9-metrowego pomnika „Man at sea” (Ludzie Morza). Przedstawia on cztery monumentalne 9 – metrowe siedzące białe postaci wpatrujące się w morze. Posąg został wykonany przez duńskiego rzeźbiarza i malarza Svenda Wiiga Hansena w 1995 roku, a inspiracją do jego powstania były słynne kamienne postaci Moai znajdujące się na Wyspie Wielkanocnej. Wkrótce po powstaniu stał się jednym z symboli miasta Esbjerg.
Rejs zakończymy w Thyborøn. Thyborøn to zachodni koniec kanału Limfjord, który przecina Półwysep Jutlandzki. Od strony zachodniej i północnej całe wybrzeże zajmują plaże, z wysuniętymi na środek morza kamiennymi falochronami, natomiast od strony północno – wschodniej znajduje się port i miejsce odprawy promowej do Agger.
W mieście warto odwiedzić znajdujący się przy punkcie widokowym Naturrum Thyborøn, Dom Ślimaka (Sneglehuset), połączenie muzeum i kawiarni. Jedna z wystaw zawiera kolekcję małży, muszli i innych morskich znalezisk przekazanych przez lokalnych rybaków. Budynek zawdzięcza swoją nazwę nie tylko zgromadzonej w nim kolekcji, ale także fasadzie zdobionej setkami muszli i skorup ślimaków.
Wymiana załogi odbędzie się wynajętym w Polsce 9 -osobowym busem.
Zasady rezerwacji w czasie Covid-19.
W przypadku konieczności odwołania rejsu, co może być spowodowane:
-zamknięciem granic przez wirusa
-koniecznością odbywania kwarantanny po powrocie do Polski
-brakiem możliwości wpłynięcia na wody terytorialne danego państwa
następuje pełny zwrot kwot wpłaconych za rejs.