Oslofjord – Bergen 05.03 – 12.03.2022

Termin
05-12.03.2022
Prowadzący
Mateusz Ćwikliński
Koszt obejmuje

Opłatę za koje, opiekę kapitana, podstawowe szkolenie żeglarskie, ubezpieczenie jachtu

Nie obejmuje

Opłatę PPP (portowe, paliwo, prowiant) ok. 25 euro / na dzień. Składka jest zbierana przy zaokrętowaniu, rozliczana na koniec rejsu.
Kapitan jest wyłączony z opłat PPP
Cena nie zawiera: ubezpieczenie KL i NNW oraz ubezpieczenie od kosztów ratownictwa SAR, gazu do kuchenki, transportu – dojazdu do portu zaokrętowania/wyokrętowania

Cena
1700 zł
Ilość wolnych miejsc
6
Zapisz się

Trasa

Oslofjord - Stavanger - Haugesund - Hardangerfjord - Bergen
Przebieg trasy będzie uzależniony od warunków meteorologicznych.

Cel rejsu


Opis rejsu

Linia brzegowa Oslofjordu to wybrzeże fjerdowe. Porozcinane jest ono szeregiem długich, wąskich, rozgałęziających się zatok, na przedpolu lądu występują liczne wyspy i wysepki.

Norweskie fiordy to z kolei cud natury ukształtowany przez topniejące lodowce. Ogromne zatoki wcinają się głęboko w ląd. Otoczone są niekiedy charakterystycznymi niemal pionowymi brzegami powstałymi przez zalanie dolin polodowcowych. Niezliczone odcienie zieleni i błękitu, cudownie czyste powietrze…

Na trasie z Oslofjordu w kierunku fiordów zachodniego wybrzeża Norwegii odwiedzimy miasto i port Kristiansand,  tętniące życiem w lecie, słynące z białych drewnianych domów, skalistego wybrzeża i festiwali. Okolice Lindesness, najbardziej wysuniętego na południe cypla Norwegii, to raj dla „wakacyjnych” żeglarzy – liczne kotwicowiska, malownicza okolica, ciepła letnia morska woda.

Po minięciu przylądka Lindesness czeka nas 70 – milowy przelot przez nieosłonięty wyspami akwen Morza Północnego, słynący z burzliwych wód. Postój planowany jest w Egersund, do którego wejścia strzeże posąg nagiej nimfy…

Trzy wielkie, majestatyczne miecze wbite w skały tuż nad wodą to niezaprzeczalny symbol Stavanger. Jest to również norweski symbol pokoju, zostały wbite w ziemię, aby nikt nigdy nie musiał ich już używać. Pomnik znajduje się w tym miejscu od 1983 roku, kiedy to Król Olav V uroczyście go odsłonił. Pomnik wybudowano na pamiątkę bitwy w Hafrsfjord w 872 roku. Wg legend i podań wygrał ją Harald Pięknowłosy, a tym samym Norwegia została zjednoczona w jedno królestwo. Zwycięzcę bitwy sprzed ponad tysiąca lat symbolizuje największy miecz (9,2 metry), pozostałe dwa to władcy, którzy bitwę przegrali.

Pożeglujemy do Haugesund, niezwykle klimatycznego miasta ukrytego za dwiema wyspami. Nabrzeże jachtowe leży tu w samym centrum miasta, co czyni port naturalnym elementem krajobrazu, a zarazem dobrym miejscem wypadowym na wieczorne zwiedzanie:)

Hardangerfjord to grupa fiordów, których granice trudno zidentyfikować. Słynne wodospady, ikoniczna skała Trolltunga, lodowiec Folgefonna, region ten to kwintesencja piękna norweskich krajobrazów. Żeglując w głąb fiordu miniemy liczne hodowle norweskich łososi, ustawiczne pilnowane przez czujne mewy. Klimat Hardangerfjordu jest bardziej surowy od tych odwiedzanych do tej pory, wzniesienia są wyższe, pobielone śniegiem. Hardangerfjord słynie ze 182 – metrowego wodospadu Vøringsfossen wpadającego do doliny Måbødalen. Dalej na wschód popłyniemy do podnóży jednego z największych norweskich lodowców kontynentalnych, Lodowca Folgefonna. Ujrzymy lodowe masy i bezkresne tereny dokoła…

Rejs zakończymy w Bergen, bramie do kolejnych fiordów, miejscu leżącym u podnóża siedmiu wzgórz.

 

Zapraszamy do zapisów. Oderwij się od szarej rzeczywistości Covid-19 i pożegluj z nami na daleką Północ!

Rejs zakłada zdobycie dużej ilości godzin stażowych, czyli praktyki morskiej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 29 stycznia 2018 w sprawie kwalifikacji i przeszkolenia załóg jachtów komercyjnych i warunków ich uzyskiwania. 

Rejs spełnia kryteria żeglugi po wodach pływowych, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki z dnia 09 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej.

mail: info@navigareyc.pl

tel: 0048 514 809 099


Opis jachtu

s/y PATAGONIA / POL 21177 / MMSI 261059080 / Callsign SPG 5031

 


Zapisz się

    Facebook
    YouTube