W poszukiwaniu skarbów – SPORADY (Wrzesień)

Termin
02-10.09.2017
Prowadzący
Leszek Wąsowicz
Koszt obejmuje

koję na jachcie, opiekę kapitana, podstawowe szkolenie żeglarskie

Nie obejmuje

dojazdu i powrotu do miejsca zaokrętowania, indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW, składki do kasy jachtowej 100euro/osoba na PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant)

Cena
1100 zł
Ilość wolnych miejsc
3
Zapisz się

Trasa

Porto Rafti - Skiros - Skiathos - Skopelos - Alonissos - Porto Rafti

Cel rejsu

Pożeglujemy w poszukiwaniu skarbów:)


Proponowane loty

Skąd Dokąd Data odlotu Godziny Cena Przewoźnik
WMI ATH 02.09 1910-2250 568zł cena w obie strony Ryanair
ATH WMI 10.09 1410-1555 Ryanair
WMI -> ATH
02.09, godz. 1910-2250
Cena: 568zł cena w obie strony
Przewoźnik: Ryanair
ATH -> WMI
10.09, godz. 1410-1555
Cena:
Przewoźnik: Ryanair

Opis rejsu

Sporady…wartość archipelagu stanowi nie skupienie zabytków,  ale piękno środowiska naturalnego. Na niewielkim obszarze Sporad mieści się niewiarygodna ilość plaż. Plaże te, piaszczyste i ciche, niektóre otulone piniowymi lasami. To okolica pełna uspokajającej zieleni, zbiegającej się z głębokim błękitem wciskającego się między wyspy morza. Opływając wybrzeża wysp można w powietrzu wyczuć zapach żywicy niosącej się daleko w morze.

Skiros jest największą wyspą Sporad. Stolica, Skiros (Chora), to urokliwe białe miasteczko usytuowane pod szczytem wysokiego wzniesienia, zwieńczonego stromą skałą. Na wyspie jest wiele pięknych szerokich piaszczystych plaż i jaskiń wyżłobionych w nadmorskim klifie.

Skopelos zachowała tradycyjny charakter i prowincjonalny czar. Liczne legendy głoszą, że jest to wyspa skarbów. Podobno W XV wieku na Skopelos dotarł słynny Barbarossa, admirał wojsk imperium osmańskiego i turecki kaper. Chciał splądrować wyspę, ale mieszkańcy postawili się najeźdźcom i krwawej bitwie wielu z nich poległo. Piratów pochowali na górze Karia, ponad klasztorem św. Eustathiosa wraz z  18 skrzyniami ze skarbami, których dziś pilnują duchy piratów. Na wyspie w licznych tawernach można rozkoszować się  znakomitymi potrawami kuchni greckiej i regionalnej (niespreparowanymi na potrzeby turystów).

Alonissos to słabo ucywilizowana niewielka wyspa, w obrębie której znajduje się park morski, zamieszkały przez fokę, mniszkę śródziemnomorską. Wybrzeża witają piaskowymi klify, pachnącymi sosnami i niewiarygodnie przejrzystą, szmaragdową wodą w  zatokach. Wokół wybrzeży Alónissos wyrasta z morza kilkanaście wysepek, a ich podwodne groty stanowią schronienie dla płochliwych fok.

Po rejsie zostanie wystawiona opinia z rejsu potwierdzajaca staż na wyższe stopnie żeglarskie PZŻ


Opis jachtu

S/y BARA-BARA to dzielny a zarazem wygodny, pełnomorski jacht typu bruceo. Można nim żeglować po wszystkich morzach i oceanach, w każdych warunkach, co potwierdza orzeczenie zdolności żeglugowej PZŻ (Polskiego Związku Żeglarskiego). Opis jachtu znajdziecie w zakładce Bara-Bara.


Zapisz się

    Facebook
    YouTube