Rejs po Wyspach Kanaryjskich 14-21.03.2020

Termin
14-21.03.2020
Prowadzący
Mateusz Ćwikliński
Koszt obejmuje

-Kojowe, szkolenie żeglarskie, opieka kapitana, koszty przygotowania rejsu, ubezpieczenie jachtu

Nie obejmuje

-Składka na PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant) – 100 euro - zbierana i rozliczana na burcie jachtu, - Ubezpieczenie KL i NNW

Cena
1600zł
Ilość wolnych miejsc
2
Zapisz się

Trasa

Gran Canaria - Teneryfa - Gomera - Palma - Gran Canaria. Rejs rozpoczniemy i zakończymy w porcie Las Palmas

Cel rejsu


Proponowane loty

Skąd Dokąd Data odlotu Godziny Cena Przewoźnik
Wiedeń Las Palmas 14.03.2020 1230-1625 963zł (cena w dwie strony) Ryanair
Wiedeń -> Las Palmas
14.03.2020, godz. 1230-1625
Cena: 963zł (cena w dwie strony)
Przewoźnik: Ryanair

Opis rejsu

Na Gran Canarii wulkaniczne nagie góry, przecinają tajemnicze wąwozy, sosnowe lasy sąsiadują z plantacjami bananów, pustynia spotyka się z oceanem… To wyspa przeciwieństw, gdzie zielone stoki i pola uprawne północy wyspy spotykają się z wydmowym i pustynnym południem poprzecinanym złotymi plażami. Dla żeglarzy ciekawą okaże się informacja, że Gran Canaria słynie z produkcji rumu! Najpiękniejsze wybrzeże, z miniaturową pustynią i rozległą złocistą plażą, znajduje się w Maspalomas. Znajdujące się po boku plaży wspaniałe wydmy zajmują obszar 400 hektarów, z których część bardziej oddalona od morza i miasta stanowi rezerwat przyrody.

Teneryfa  to największa wyspa spośród Wysp Kanaryjskich.  Powstała przed około 30 milionami lat. Teneryfa przez większą część swojej historii znajdowała się pod silnym wpływem kultury plemiennej Guanczów, rdzennego ludu Wysp Kanaryjskich, jednak 500 lat temu została podbita przez Hiszpanię. Powierzchnia górzysta, pocięta licznym wąwozami i dolinami. Ma niesłychanie różnorodny krajobraz, urwiste góry przeplatają się z ogrodami kwiatowymi i wypielęgnowanymi parkami. Mocno urozmaicona linia brzegowa z plażami kamienistymi i piaskowymi w różnych kolorach. Najwyższe wzniesienie to El Pico del Teide 3718 m n.p.m., który jest zarazem najwyższym szczytem Hiszpanii.

La Gomera. Jej główną atrakcją jest, położony w centrum Park Narodowy Garajonay. Możemy w nim obserwować zjawisko zwane „morzem chmur”, którego przyczyną jest duża wilgotność tego obszaru, a drzewa zdają się być spowite mgłą. Wyspa zawsze podziwiana była dzięki swoim lasom. Około 400 gatunków wymarłych na innych kontynentach drzew to duma mieszkańców. Centrum La Gomery porasta prastary las laurowy a wilgotne, gęste i powyginane drzewa wprowadzają wędrujących tutejszymi szlakami w tajemniczy klimat wyspy.

Poza tym klimatyczne porciki, zatoczki z lazurową wodą, skalne urwiska.

La Palma, zwana „La Isla Bonita” jedna z najbardziej zielonych wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Plaże o czarnym piasku, natualne wulkaniczne baseny, kilometrowe języki skamieniałej lawy.

El Hierro – zwana również pod nazwą Wyspa Południkowa, w czasach  bowiem gdy uważano, że Ziemia jest płaska, El Hierro stanowiła zachodni kraniec świata. To tutaj Ptolemeusz wyznaczył na zachodnim krańcu wyspy Południk Zerowy. Krajobraz wyspy to ślady wulkanów, pól lawowych, lasy z ciekawą roślinnością.  To najmniejsza z siedmiu głównych Wysp Kanaryjskich.  A ponadto cisza, spokój, położenie wyspy na skraju szlaków turystycznych.

Fuerteventura – wyspa, która swoją nazwę zawdzięcza silnym wiatrom wiejącym wzdłuż jej wybrzeża (fuerte – silny, viento – wiatr). Wyspa powita nas plażami o delikatnym złotym piasku, lagunami w kolorze turkusowo – lazurowym.

Lanzarote. Krajobraz wyspy jest wyjątkowy. Tworzą go wulkaniczne stożki, których czarne i czerwone grzbiety porasta roślinność wulkaniczna, większa część wyspy zbudowana jest z pól zastygłej lawy mieniących się w różnych barwach. Znajdziemy tu senne wioski z klimatycznymi barami. W jednym z nich u stóp Montanas de Feugo, zjemy mięso upieczone w kraterze: )  Jaskinie Jameos del Agua na północy


Opis jachtu

Bavaria 46


Zapisz się

    Facebook
    YouTube