Tromso-Tromso 14.08 – 21.08.2018

Termin
14.08 - 21.08.2018
Prowadzący
Leszek Wąsowicz
Koszt obejmuje

Opłatę kojową, szkolenie żeglarskie, opiekę kapitana, ubezpieczenie jachtu, gaz do kuchenki.
Na rejsach na s/y Bara-Bara nie pobieramy kaucji od załogantów.

Nie obejmuje

Opłaty PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant), dojazdu i powrotu do miejsca zaokrętowania, indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW (ok. 50zł), zwiedzania i biletów wstępu do atrakcji turystycznych na lądzie

Cena
950zł + 300zł PPP
Ilość wolnych miejsc
6
Zapisz się

Trasa

Tromso - Andenes - Svolvaer - Tromso (trasa od warunków hydro-meteorologicznych)

Cel rejsu

Spotkanie z wielorybami w Andenes, Lofoty


Proponowane loty

Skąd Dokąd Data odlotu Godziny Cena Przewoźnik
Gdańsk Tromso 14.08.2018 1415-1705 689zł Wizzair
Tromso Gdańsk 21.08.2018 1735-2015 99zł Wizzair
Gdańsk -> Tromso
14.08.2018, godz. 1415-1705
Cena: 689zł
Przewoźnik: Wizzair
Tromso -> Gdańsk
21.08.2018, godz. 1735-2015
Cena: 99zł
Przewoźnik: Wizzair

Opis rejsu

Etap rozpoczniemy i zakończymy w Tromso, mieście zwanym „bramą Arktyki”, położonym na kilku wyspach połączonych ze sobą imponującymi mostami. Znajdziemy tu całe mnóstwo atrakcji począwszy od Muzeum Polaria, Arktyczną Katedrą, wszechobecnym Amundsenem, aż po kolejkę na szczyt Fjellheisen, z którego rozpościera się piękny widok na miasto.

Ogrzewane przez Golfsztrom, czyste i bardzo dobrze natlenione wody Morza Norweskiego obfitują w plankton i ryby, a to z kolei przyciąga największe ssaki morskie – walenie. Pożeglujemy więc w poszukiwaniu wielorybów w okolice Andenes, które ze względu na swoje położenie bardzo blisko granicy szelfu, czyli zanurzonej w morzu części kontynentu kończącego się uskokiem, jest miejscem żerowania głowonogów, przysmaku wielorybów.

Będzie oczywiście niespieszne włóczenie się po Lofotach, kotwicząc w jakiś ciekawych okolicznościach przyrody. Widoki zapierające dech w piersiach gwarantowane. Lofoty to wszak królestwo dla wędkarzy i jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie warunki klimatyczne pozwalają na suszenie ryb w tradycyjny sposób, a po tygodniach suszenia powstają tu znane na całym świecie sztokfisze. Sztokfiszy produkować nie będziemy:) ale na jachcie jest sprzęt wędkarski i na pewno będziemy próbować coś złowić.

Jest to rejs jachtem po wodach pływowych. Na koniec rejsu każdy uczestnik otrzyma opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

 


Opis jachtu

S/y BARA-BARA to dzielny a zarazem wygodny, ogrzewany z dostępem do ciepłej wody, pełnomorski jacht typu bruceo. Można nim żeglować po wszystkich morzach i oceanach, w każdych warunkach, co potwierdza orzeczenie zdolności żeglugowej PZŻ (Polskiego Związku Żeglarskiego). Opis jachtu znajdziecie w zakładce jacht.


Zapisz się

    Facebook
    YouTube