Wyprawa „The Far North 2024”

Termin
maj - październik 2024
Prowadzący
Mateusz Ćwikliński, Kamil Nowak, Zbigniew Kmiecik, Jan Curyło
Koszt obejmuje
Nie obejmuje
Cena
Ilość wolnych miejsc
15
Zapisz się

Trasa

Jastarnia - Archipelag Svalbard - Jastarnia

Cel rejsu

The Far North


Proponowane loty

Skąd Dokąd Data odlotu Godziny Cena Przewoźnik
Każdy z portów wymiany załóg będzie skomunikowany tanimi liniami lotniczymi
Każdy z portów wymiany załóg będzie skomunikowany tanimi liniami lotniczymi ->
, godz.
Cena:
Przewoźnik:

Opis rejsu

The Far North – wyprawy na Daleką Północ

 

Rejsy stażowe na jachcie powyżej 20 metrów   – założenia

 

Projekt The Far North to próba podążania śladami Amundsena, Franklina, Beringa, Boguckiego… Daleko na Północy zamrożona w lodzie spoczywa cząstka naszej natury wędrowcy. Na sprawdzonym i dzielnym żaglowcu wypłyniemy na wody Arktyki, w rubieże dalekiej północy, za granicę cywilizacji.

Życie jest po to, aby mieć marzenia. Marzenia są po to, by przeistaczać je w cele, a cele, by marzyć dalej. Wyprawa do Północnej Norwegii i na Spitsbergen jest realizacją marzenia o potrzebie wolności i przecierania szlaków, na których człowiek nie bywa na co dzień…

Ocean Arktyczny kusi swoją niedostępnością. Rejsy wokół bieguna północnego, North West Passage, North East Passage, Grenlandii i Spitsbergenu to wyprawy, które hartują charakter, to podróże, w których potwierdzamy swoją egzystencję.

 

Celem wyprawy 2024 jest Spitsbergen i Północna Norwegia. Pożeglujemy na Svalbard, Biały Archipelag, do domu niedźwiedzi polarnych… Nie było tutaj Rzymian, nie było Wikingów, ani Inuitów.  To świat wielorybników, wagabundów i kapitanów rejsów morskich… to kraina samotników, którzy lubią i potrafią być poza światem.

Jeśli chcesz i potrafisz na chwilę zwolnić, zatrzymać się w majestacie przyrody, gór, fiordów i lodowców, zanurzyć się w ciszy przerywanej tylko co jakiś czas przez obrywające się kawałki lodu z hukiem wpadające w otchłań oceanu, pożegluj z nami do krainy wiecznego lodu. Spitsbergen to miejsce, gdzie wsłuchując się w ciszę pustkowia usłyszeć czasem można szept dawnych, samotnych na swym wygnaniu Skandynawskich Bogów. (Katarzyna Huzarska)

 

Archipelag Svalbard to grupa wysp, wśród których Spitsbergen to jedyna zamieszkana. Znajduje się on 1000 kilometrów od bieguna północnego.

Jeśli planujesz nocne szaleństwa, szał zakupów lub zwiedzanie muzeów – to nie jest podróż dla Ciebie. Jeśli jednak potrafisz zwolnić, zatrzymać się i dostrzec majestat przyrody, gór, fiordów, lodowców, płynących przez setki lat przez kontynent, by runąć z hukiem w otchłań oceanu – Svalbard jest miejscem, gdzie warto być.

To tu, lądując przy bezchmurnej pogodzie, ujrzeć można prawdziwą Epokę Lodowcową i to jest najbardziej znamienite dla tego obszaru: przyroda, która jest gospodarzem w pełnym tego słowa znaczeniu (3,5 tys. niedźwiedzi polarnych to populacja której nikt tu nie ignoruje). Dlatego na pytanie komu Spitsbergen się podoba, przewodniki odpowiadają: przyrodnikom, fotografom, naukowcom i tym co lubią zdziczeć.

 

Nasz JACHT to aluminiowy kuter sztakslowy

Długość: 23.70 m
Szerokość : 5.60m
Zanurzenie : 2.40 – 4.20 m. ( z opuszczonym mieczem podczas żeglugi na wiatr)
Wysokość masztu: 33 m.
Wyporność 44 t
Silnik Volvo Penta 165 KM
Powierzchnia ożaglowania : 340m2
Zbiorniki na wodę : 2000 litrów
Zbiorniki na paliwo: 2000 litrów

Wyposażenie radiokomunikacyjne:
Transponder SART
Navtex
InReach
Telefon IRIDIUM
Radar
EPIRB AIS
Transponder AIS
Radiostacja VHF z DSC
6 ręcznych radiotelefonów VHF

 

Hotel:
7 kabin dla 15 osób
Obszerna mesa
„Miękka” szprycbuda zabudowująca kokpit z każdej strony
Mokre ogrzewanie – kaloryfery
Instalacja elektryczna : 12, 24, 220 v
3 WC, 2 prysznice
Generator : 230 V 7 KW

 

Niebawem przedstawimy więcej szczegółów dotyczących jachtu i trasy – naszej nowej przygody…


Opis jachtu


Zapisz się

    Facebook
    YouTube