Grecja – Zatoka Sarońska i Cyklady 06-13.11.2021

Termin
06-13.11.2021
Prowadzący
Jan Curyło
Koszt obejmuje

kojowe, szkolenie żeglarskie, opieka kapitana, ubezpieczenie jachtu

Nie obejmuje

dojazdu i powrotu do miejsca zaokrętowania (Ateny), indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW, składki do kasy jachtowej 100euro/osoba na PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant)

Cena
1900 zł
Ilość wolnych miejsc
5
Zapisz się

Trasa

Ateny - Egina - Epidauros - Poros - Spetses - Hydra – Ateny (trasa jak zawsze uzależniona od warunków hydro-meteorologicznych)

Cel rejsu

Odpocząć, przy okazji nauczyć się czegoś żeglarskiego, eksplorować Wyspy Sarońskie oraz smakować śródziemnomorskie przysmaki


Proponowane loty

Skąd Dokąd Data odlotu Godziny Cena Przewoźnik
Kraków Ateny 06.11.2021 1630 - 1950 370zł w obie strony
Ateny Kraków 13.11.2021 2015 - 2140 370zł w obie strony
Kraków -> Ateny
06.11.2021, godz. 1630 - 1950
Cena: 370zł w obie strony
Przewoźnik:
Ateny -> Kraków
13.11.2021, godz. 2015 - 2140
Cena: 370zł w obie strony
Przewoźnik:

Opis rejsu

Opcja I – Cyklady

Trasa: Ateny – Kithnos – Siros – Naxos – Mykonos – Kea – Ateny

Opis rejsu:

Cyklad nie trzeba opisywać, Każdy zna widok białych domów z niebieskimi akcentami odbijających się w lazurowej wodzi, sznury suszących się ośmiornic i przyjaznych tubylców.

Pożeglujemy aby poznać jak najmniej uczęszczane zatoki z małymi malowniczymi plażami, nie zapominając o spotkaniach ze starożytnością, której pozostałości są na każdym kroku.

Odwiedzane wyspy:

Kithnos

Pierwszym przystankiem będzie Kithnos – malownicza Grecka wyspa oferująca nam ponad 70 dzikich plaż. Odkryjemy najpiękniejsze z nich, często dostępne jedynie drogą morską. Odwiedzimy także port Loutra oferujący nam gorące źródła wpadające wprost do morza.

Siros

Port gdzie trap opuszcza się wprost do kawiarni, klimat greckiej gościnności oraz kulinarne przysmaki – wszystko to i wiele więcej znajdziemy na Siros. Ta Grecka tętniąca życiem wyspa, od lat przyciąga swym urokiem miłośników śródziemia. Odbywają się tu uroczystości kulturalne i artystyczne, które pozwalają jeszcze bardziej poczuć klimat Hellady.

Naxos

Następnym przystankiem jest Naxos – zielone serce Cyklad. Wyspa ta wyróżnia się swoimi żywymi kolorami, bogactwem winnic oraz gajów oliwnych. Na wyspie znajdziemy Portarę – fragment niedokończonej świątyni Apollina.

Mykonos

Pływając po Cykladach nie można pominąć perły tego regionu czyli Mykonos. To tutaj znajdziemy śnieżno-białe budynki, niebieskie okiennice, kręte, ciasne uliczki. Nad miastem górują majestatyczne wiatraki – symbol wyspy. Dodatkową atrakcją jest możliwość przepłynięcia promem na pobliską wyspę Delos obfitującą w starożytne ruiny, wpisaną na listę UNESCO.

Kea

Ostatnim przystankiem na trasie będzie Kea, obfitujące w liczne szlaki do wędrówek pieszych. Będziemy mieli tam także szansę odwiedzić dzikie plaże by do samego końca wyjazdu cieszyć się słoneczną Grecją.

 

Opcja II – Zatoka Sarońska

Trasa: Aegina – Methana – Poros – Hydra – Kithnos – Kea

Opis rejsu:

Zatoka Sarońska to jeden z najlepszych akwenów dla początkujących żeglarzy, lecz i stare morskie wilki znajdą tu coś dla siebie. Różnorodne wyspy widoczne podczas ciągłej żeglugi, pyszna kuchnia, gościnność tubylców oraz klimat antycznej Hellady.

Odwiedzane wyspy:

Aegina

Planując żeglugę po Zatoce Sarońskiej, nie można pominąć Aeginy – jedno z ulubionych miejsc weekendowych rejsów ateńczyków. Znajduje się tu jeden z najwspanialszych zabytków kultury greckiej – świątynia poświęcona patronce kobiet, Afai. Przywita nas tam również pyszna grecka kuchnia, Aegina jest także stolica pistacji.

Methana

Odwiedzimy także, Methanę największe uzdrowisko Grecji. Jest to w zasadzie wygasły wulkan – znajduje się tam aż 30 kraterów, największy z nich ma ponad 100 metrów średnicy. Średnia temperatura jest tu aż o 10 stopni większa niż w położonej nieopodal Aeginie.

Hydra

Jedną z najbardziej wyjątkowych wysp jaką można zobaczyć pływając po Grecji jest Hydra. Malutki klimatyczny porcik, kręte uliczki, brak możliwości wjazdu samochodem i tubylcy chodzący na zakupy z mułami objuczonymi sakwami. Dodatkowo dla chętnych jest możliwość wejścia na jeden z okalających wyspę szczytów – widok stamtąd zostaje w pamięci na zawsze.

Serifos

Wyspa ta oferuje nam wszystko – od plaż z kryształowo przejrzystą wodą, przez zamek górujący nad malowniczym miasteczkiem, po maleńkie kościółki rozrzucone po całej wyspie. Dodatkowo można udać się na dwugodzinna pieszą, wycieczkę do monastyru Taksiarchon.

Kithnos

Kolejnym przystankiem będzie Kithnos – malownicza Grecka wyspa oferująca nam ponad 70 dzikich plaż. Odkryjemy najpiękniejsze z nich, często dostępne jedynie drogą morską. Odwiedzimy także port Loutra oferujący nam gorące źródła wpadające wprost do morza.

Kea

Ostatnim przystankiem na trasie będzie Kea, obfitujące w liczne szlaki do wędrówek pieszych. Będziemy mieli tam także szansę odwiedzić dzikie plaże by do samego końca wyjazdu cieszyć się słoneczną Grecją.

 


Opis jachtu


Zapisz się

    Facebook
    YouTube