Rejsy morskie
i wyprawy arktyczne

Ski & Sail, Splitboard & Sail

Transport naukowców

Rejsy morskie i wyprawy w Arktykę

Rejsy i wyprawy arktyczne

West Svalbard Safari

Rejs po Zachodnich wodach Archipelagu Svalbard zawiera w sobie klasykę wycieczki po Arktyce. Odwiedzamy placówki naukowe, podpływamy pod największe lodowce, odwiedzamy osady górnicze, obserwujemy arktyczne zwierzęta w ich naturalnym środowisku i osiągamy 79°N
Terminy i zapisy

Wyprawa jachtem ku Dalekiej Północy

w magicznym świecie Arktyki czas płynie inaczej, a każdy dzień przynosi niezwykłe przeżycia i nowe odkrycia. A my obserwujemy globalne ocieplenie i dopływamy aż do granicy lodu…
Terminy i zapisy

Wyprawa jachtem dookoła Archipelagu Svalbard

Płyniemy zatem potwierdzać swoją egzystencję, zwolnić, doświadczyć katharsis. Zrobić coś dla siebie. Poznać Głuszę. Dzicz. Być w miejscu, w którym być może NIKT nie był albo przynajmniej nie zostawił swoich śladów.
Terminy i zapisy

Wieloryby, zorza, trekking – Magia Północnej Norwegii

To niezapomniany rejs jachtem ku zorzy i wielorybom, z trekkingiem po jednej z piękniejszych wysp. Wizja wyprawy jachtem w poszukiwaniu tańczącej zorzy oraz majestatycznych humbaków i orek jest niezwykle kusząca. Plus trekking po odwiedzanych wyspach –  Sommarøy, Hillesøya, Kvaløya…Ta tygodniowa wyprawa łączy w sobie piękno natury, niesamowitą przygodę i ogrom niezapomnianych chwil. Jest to doskonała okazja, aby poczuć się cząstką magicznego świata i doświadczyć zjawisk, które dla wielu są jedynie marzeniem.
Terminy i zapisy

Całodobowe Safari z wielorybami i zorze polarne

Wypad na jachcie żaglowym Southern Star stanowi połączenie dwóch głównych atrakcji Norweskiej Arktyki: obserwacji wielorybów w ich naturalnym środowisku oraz obserwacji zorzy polarnej (Aurora Borealis).
Terminy i zapisy

Oferta transportu w Arktyce

Ski & Sail / Splitboard & Sail

Rejsy Ski&Sail oraz Splitboard & Sail to połączenie narciarstwa i/lub splitboardingu z żeglarstwem. Organizujemy je nieprzerwanie od 15 lat, oferując zakwaterowanie na przestronnym, 23 metrowym jachcie żaglowym. Poznaj ofertę i zapytaj o terminy

Transport Naukowców na Svalbardzie

Jeśli poszukujesz niezawodnego transportu na Archipelagu Svalbard, jesteśmy, aby pomóc!

Zapytaj o warunki współpracy

Rejsy po Bałtyku

Rejs z cyklu „niedźwiedzie mięso”

Na ten rejs zapisują się tylko prawdziwi żeglarze, wszyscy, którym niestraszne jest późnojesienne zimno, ziąb, lodowaty wiatr i wysokie fale Bałtyku. 

Terminy i zapisy

Rejs stażowo-szkoleniowy dla młodzieży

na trasie Gdańsk – Bałtyk – Gdańsk to morska przygoda i kolejna ścieżka rozwoju młodych żeglarzy i żeglarek.

Terminy i zapisy

Wyprawa The Far North '2024

Rejsy i szkolenia dla firm

Zajmujemy się organizacją rejsów i szkoleń żeglarskich dla firm od 9 lat. Zaufaj naszemu doświadczeniu. Zapraszamy do wspólnych realizacji. 

Skorzystaj z absolutnego hitu: Rejsów w Arktyce!

Rejsy stażowe na jachcie powyżej 20 metrów

Wszystkich, którzy chcą i potrzebują zdobyć wymagane doświadczenie, zapraszamy na pokład naszego jachtu, 23 metrowego Southern Star

Więcej o jachcie

Nasz Jacht

S/y Southern Star

Nasz jacht to 23 metrowy kuter bermudzki Southern Star.

Jednostka spędziła w Arktyce 21 sezonów, odbyła 17 potężnych wypraw polarnych, m.in. dwa razy pokonując Przejście Północno-Zachodnie.

Southern Star, oprócz grodzi zderzeniowej na dziobie, posiada też ruchomy miecz, który podniesiony umożliwia bezpieczną żeglugę w lodach oraz na akwenach bez dokładnie zmapowanych głębokości, a opuszczony zwiększa efektywność podczas żeglugi na wiatr.

7 zamykanych i ogrzewanych kaloryferami kabin zapewnia pełny komfort dla pasażerów oraz załogi nawet w najzimniejszych rejonach świata. Kryty kokpit daje osłonę sternikowi i załodze podczas nawigacji w trudnych warunkach.

Pojemne zbiorniki paliwa oraz wody słodkiej zapewniają dużą autonomię jachtu podczas dalekich wypraw.

Wyposażenie
radiokomunikacyjne
Hotel
Transponder SART7 kabin dla 15 osób
NavtexObszerna mesa
InReachMokre ogrzewanie – kaloryfery
Radiostacja VHF z DSCInstalacja elektryczna:
12 V, 24 V, 220 V
RadarGenerator : 230 V 7 KW
Transponder AIS3 WC, 2 prysznice
6 ręcznych radiotelefonów VHF„Miękka” szprycbuda zabudowująca
kokpit z każdej strony
EPIRB AIS
Telefon IRIDIUM
Parametry

Galeria zdjęć z archiwum Navigare

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram