Stowarzyszenie Navigare Yacht Club

Misja Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Navigare Yacht Club powstało z inicjatywy członków naszej Kadry, którzy chcieliby uczynić żeglarstwo sportem dostępnym dla każdego. Głównym celem jest prowadzenie i wspieranie inicjatyw aktywizujących dzieci, młodzież i dorosłych, niezależnie od wieku czy stanu materialnego. Chcemy zapewnić możliwość odkrycia żeglarstwa osobom, które wcześniej nie miały takiej możliwości.

Nasze działania skoncentrowane są w szczególności na osobach niepełnosprawnych, starszych i o złej sytuacji materialnej, których dostęp do żeglarstwa jest utrudniony lub wydawałoby się - zamknięty dla nich zupełnie. Nasze Stowarzyszenie jest przekonane, że żeglarstwo może być sportem bez granic.

Poprzez rozpowszechnianie żeglarstwa chcemy propagować zdrowy tryb życia, w bliskości natury. Żeglarstwo, istniejące na styku dwóch żywiołów - wody i wiatru, niesie ze sobą dużą ilość korzyści. Rozwija koordynację ruchową, buduje pewność siebie i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji u młodzieży. Innym ważnym dla nas benefitów jest terapeutyczne działanie żeglarstwa. Z tego powodu zajęcia na wodzie mają funkcje terapii psychomotorycznej.

Facebook
YouTube