Obóz żeglarski – Solina, sierpień 2024

Obóz żeglarski – Zalew Soliński, sierpień 2024

 

Na obóz żeglarski nad Zalewem Solińskim zapraszamy wszystkich, którym zależy na zdobyciu rzetelnej wiedzy i wszystkich, którzy są zmotywowani do trudnej nauki o wietrze i wodzie.

Po odbytym u nas kursie będziesz wiedzieć, jak świadomie i bezpiecznie prowadzić jednostkę żaglową, umiejętnie reagować na zmieniające się warunki meteorologiczne oraz skutecznie kierować załogą.

 

Obóz „Solina – sierpień 2024” przeznaczony jest dla:

– Kandydatów na stopień żeglarza jachtowego. Codziennie rano odbywają się w salce wykłady przygotowujące do zdania teoretycznej części egzaminu na patent żeglarski. Następnie w 4 – osobowych wachtach prowadzony jest trening manewrów przygotowujących do odbycia praktycznej części egzaminu. W ostatni dzień kursu, odbywa się egzamin przed komisją Polskiego Związku Żeglarskiego.

– Żeglarzy jachtowych, którzy chcą rozwinąć swój warsztat na trudnym, zmiennym akwenie Zalewu Solińskiego na lekkich jachtach mieczowych oraz dwumasztowcach. W ramach szkolenia przewidziane jest pływanie pod nadzorem oraz rejsy po akwenie Soliny z cumowaniem „na dziko”.

 

Nasze zajęcia nie są „nauką pod egzamin”. Stawiamy na rozwój umiejętności taktycznych naszych uczniów. Na wodzie uczymy myślenia i oceny sytuacji. Znaczną część szkolenia zajmują manewry złożone, wymagające zaplanowania drogi i odnalezienia się na polu manewrowym.

 

Termin: 19.08 – 01.09.2024

Jachty: Saturn 720, Twister 800, omega, szkuner, DZ

Zakwaterowanie: Polańczyk, pokoje 2,3,4 – osobowe.

W bazie znajduje się w pełni wyposażona w multimedia salka wykładowa, sanitariaty. Szkolenie, oprócz treningu na akwenie zakłada wypłynięcie poza Polańczyk, naukę cumowania „na dziko”, zapoznanie z innymi kejami i bindugami na Jeziorze Solińskim

Wyżywienie: Śniadanie, obiad, kolacja

Cena 3600zł zawiera:

– szkolenie praktyczne oraz teoretyczne

– dostęp do bazy materiałów dydaktycznych

– PPP (Prowiant, paliwo do jachtów, portowe opłaty)

– zakwaterowanie

– Ubezpieczenie NNW

 

Czego potrzeba by zostać żeglarzem?

Trzeba mieć chęci i czuć wiatr! To na wstępie.

Potrzeba również trochę techniki i charakteru – nad tym pracujemy na kursie w naszej szkole, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kształtowanie prawidłowych nawyków żeglarskich. Jednakże kurs żeglarski to nie tylko nauka manewrów, ale także spora dawka teorii, szlifowanie umiejętności kierowania załogą, prace bosmańskie oraz etykieta jachtowa.

Nie każdemu od początku będzie „szło” świetnie, nie każdy po szkoleniu zostanie kapitanem żeglugi wielkiej…

Czy każdy może zostać żeglarzem? – NIE! Potrzebujesz dużo wiedzy, cierpliwości, pokory.

Żeglarzem staje się przez całe życie.

 

Nazwa Termin Miejsce Cena
Turnus jesienny 10.09-15.10 Kryspinów 1000zł Zapisz się
Turnus jesienny
Termin: 10.09-15.10
Miejsce: Kryspinów
Cena: 1000zł
Zapisz się

    Facebook
    YouTube