Rejsy przeznaczone są dla młodzieży, która uzyskała już stopień żeglarza jachtowego, zatem posiadającej umiejętność manewrowania lekkim jachtem mieczowym lub mieczowo – balastowym. Cześć spośród absolwentów kursów żeglarskich odbyła już swoje pierwsze rejsy na Mazurach lub na innych akwenach, jak: Jezioro Solińskie, Żywieckie, Czorsztyńskie czy Rożnowskie. Dla niektórych jest to jednak wciąż za mało. Morze ma bowiem naturalną siłę przyciągania…
Rejs po Zatoce Gdańskiej przewiduje zapoznanie się z morskim jachtem balastowym i żeglugę po wodach osłoniętych, z ewentualnym wyjściem za Mierzeję Helską. Żegluga odbywać się będzie z Górek Zachodnich do portów Zatoki Gdańskiej. W zależności od warunków wiatrowych będą to: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Puck, Jastarnia, Hel. Przy sprzyjającej pogodzie, możliwy jest również wariant żeglugi do Władysławowa i Łeby, czyli odwiedzenie polskich portów otwartego morza.
Rejs na Bornholm to alternatywa dla rejsów po Zatoce Gdańskiej. Zaczynamy w Kołobrzegu. Żegluga z polskiego wybrzeża na duńską wyspę trwa od 8-16 h. Ze względu na możliwość schronienia się w licznych i gościnnych portach wyspy, trasa na Bornholm nie stwarza niebezpieczeństw w przypadku nadejścia sztormu.
Oprócz realizacji trasy, na rejsie odbywać się będzie szkolenie żeglarskie.
Plan szkolenia:
Terminy: Rejsy 7-dniowe od soboty do soboty
Cena: 1700 zł
Koszt obejmuje:
Opłatę kojową, szkolenie żeglarskie, opiekę kapitana, ubezpieczenie jachtu, gaz do kuchenki, materiały szkoleniowe
Koszt nie obejmuje:
Składki PPP 300zł od osoby (prowiant, portowe opłaty, paliwo) pobierana na początku rejsu i rozliczana na koniec rejsu
Dojazdu i powrotu do miejsca zaokrętowania, indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW (ok.50zł), zwiedzania i biletów wstępu do atrakcji turystycznych na lądzie