Warsztaty nawigacyjne cz. 2 – zaawansowane

Warsztaty nawigacyjne cz.2 – zaawansowane

Nawigacja jest fundamentalną dziedziną wiedzy dla żeglarzy przemierzających morza. Jednocześnie dziedziną bardzo prostą, ponieważ polega na umiejętnym odpowiedzeniu sobie na tylko dwa pytania: „gdzie jestem?” oraz „jakim kursem płynąć?”

Celem warsztatów jest przekazanie praktycznej wiedzy, jak korzystać z map i z pomocy nawigacyjnych w taki sposób, żeby poradzić sobie z prowadzeniem jachtu bez wykorzystania nawigacji elektronicznej.

Program zaawansowanej części warsztatów zakłada, że uczestnik zna podstawy nawigacji klasycznej – potrafi czytać mapę oraz wydawnictwa nawigacyjne, potrafi wykreślać na mapie i z niej odczytywać kursy oraz namiary, potrafi wyznaczać pozycję obserwowaną i zliczoną.

Program warsztatów nawigacyjnych

Na warsztatach skupimy się przede wszystkim na żegludze na akwenach pływowych i z prądem:

  • wyjaśnimy czym są pływy syzygijne, kwadraturowe i pośrednie,
  • znajdziemy na mapie niezliczoną ilość rombików, odniesiemy się do krzywych pływów, będziemy liczyć wartość prądów – będziemy interpolować : )
  • obliczymy przy jakiej wartości niskiej wody będziemy mogli położyć antyfouling na płetwie balastowej naszego jachtu!
  • nauczymy się korzystać z pomocy nawigacyjnych w żegludze na pływach (takich jak ATT),
  • policzymy poziomy wód zarówno w portach standardowych, jak i dołączonych,
  • rozwiążemy ogromną ilość zadań z nawigacji aktywnej oraz biernej na wodach pływowych, biorąc pod uwagę ograniczenia akwenu oraz przypadkowe zdarzenia na morzu.

·

Zadania rozwiązywane na warsztatach będą miały również formę dynamiczną – staniemy przed problemem elementów zmiennych, gdzie trzeba będzie w ograniczonym czasie ocenić na nowo sytuację, przeliczyć nowe parametry żeglugi i podjąć decyzję manewrową.

Dodatkowo na warsztatach odświeżymy wiedzę z locji (powtórka czytania mapy oraz rozpoznawania znaków nawigacyjnych i ich charakterystyk świecenia) oraz prawa drogi (sposobów mijania się ze statkami, rozpoznawania statków, podejmowania decyzji o wyborze najkorzystniejszego manewru z uwzględnieniem sytuacji na akwenie, wiatru oraz celu żeglugi).

Miejsce i Termin

Aby dowiedzieć się o miejsce i termin najbliższych zajęć, wyślij zapytanie


Zajęcia indywidualne

Dla grupy min. 6 osób termin i miejsce zajęć możemy ustalić indywidualnie.

Materiały i przyrządy do ćwiczeń

Każdy uczestnik otrzymuje mapy i zeszyt ćwiczeń, tak aby przed rejsem/kursem samodzielnie móc odświeżyć nabyte umiejętności.

Na czas warsztatów zapewniamy przenośniki i trójkąty nawigacyjne (jeśli macie własne lub chcielibyście je nabyć przy okazji warsztatów prosimy o informację przy zapisywaniu się).

Zapytaj o termin i cenę


Masz pytania?

Zadzwoń do nas lub napisz

Make a Reservation

Our Support and Sales team is available 24 /7 to answer your queries

Travel & Tour Agency Themes by Jegstudio

Copyright © 2022. All rights reserved.

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram