Rejsy morskie i szkolenia rozpoczynamy już wczesną wiosną. Dlaczego tak wcześnie?
25 marca 2019

The Far North – Północna Norwegia i Svalbard

 

Projekt „The Far North” to próba podążania śladami Amundsena, Franklina, Beringa, Boguckiego… Daleko na Północy zamrożona w lodzie spoczywa cząstka naszej natury wędrowcy. Na sprawdzonym i dzielnym żaglowcu wypłyniemy na wody Arktyki, rubieże dalekiej północy, za granicę cywilizacji.

Życie jest po to, aby mieć marzenia. Marzenia są po to, by przeistaczać je w cele, a cele, by marzyć dalej. Wyprawa do Północnej Norwegii i na Spitsbergen jest realizacją marzenia o potrzebie wolności i przecierania szlaków, na których człowiek nie bywa na co dzień…

Ocean Arktyczny kusi swoją niedostępnością. Rejsy wokół bieguna północnego, North West Passage, North East Passage, Grenlandii i Spitsbergenu to wyprawy, które hartują charakter, to podróże, w których potwierdzamy swoją egzystencję.

Celem wypraw jest Spitsbergen i Północna Norwegia. Pożeglujemy na Svalbard, Biały Archipelag, do domu niedźwiedzi polarnych… Nie było tutaj Rzymian, nie było Wikingów, ani Inuitów.  To świat wielorybników, wagabundów i kapitanów rejsów morskich… to kraina samotników, którzy lubią i potrafią być poza światem.

Jeśli chcesz i potrafisz na chwilę zwolnić, zatrzymać się w majestacie przyrody, gór, fiordów i lodowców, zanurzyć się w ciszy przerywanej tylko co jakiś czas przez obrywające się kawałki lodu z hukiem wpadające w otchłań oceanu, pożegluj z nami do krainy wiecznego lodu. To tutaj, wsłuchując się w ciszę pustkowia, usłyszeć czasem można szept dawnych, samotnych na swym wygnaniu Skandynawskich Bogów.

 

Archipelag Svalbard to grupa wysp, wśród których Spitsbergen to jedyna zamieszkana. Znajduje się on 1000 kilometrów od bieguna północnego.

Jeśli planujesz nocne szaleństwa, szał zakupów lub zwiedzanie muzeów – to nie jest podróż dla Ciebie. Jeśli jednak potrafisz zwolnić, zatrzymać się i dostrzec majestat przyrody, gór, fiordów, lodowców, płynących przez setki lat przez kontynent, by zwalić się z hukiem w otchłań oceanu – Svalbard jest miejscem, gdzie warto być.

To tu, lądując przy bezchmurnej pogodzie, ujrzeć można prawdziwą Epokę Lodowcową i to jest najbardziej znamienite dla tego obszaru: przyroda, która jest gospodarzem w pełnym tego słowa znaczeniu (3,5 tys. niedźwiedzi polarnych to populacja której nikt tu nie ignoruje). Dlatego na pytanie komu Spitsbergen się podoba, przewodniki odpowiadają: przyrodnikom, fotografom, naukowcom i tym co lubią zdziczeć.

 

Niebawem przedstawimy Wam więcej szczegółów dotyczących jachtu i trasy – naszej nowej przygody…

 

 

                              

Facebook
YouTube