Warsztaty nawigacyjne cz.1

„Po pierwsze, by żeglowanie było bezpieczne i pozbawione stresu konieczne jest gruntowne opanowanie podstaw nawigacji […]. Rezygnacja z przyswojenia tej wiedzy jest porównywalna do stwierdzenia, że dzieci w szkole nie muszą uczyć się dodawania, ponieważ mają do tego kalkulatory.” Jeremy Evans, Morskie żeglarstwo turystyczne, podręcznik RYA

Dlatego zapraszamy Was na warsztaty poświęcone praktycznym aspektom tradycyjnej nawigacji.

Część pierwsza warsztatów to nawigacja od podstaw (bez pływów). Niezbędna wiedza tutaj to podstawy geografii. Nie trzeba, a nawet wskazanym jest nie przygotowywanie się do tej części warsztatów. Te zajęcia przeznaczone są dla osób, które będąc na rejsie, czują, że mogły poświęcić więcej czasu na zgłębianie tajników „nawigacyjnej” lub nigdy nie były na rejsie morskim.

Gorąco zachęcamy też do udziału w części drugiej!

Plan obu części warsztatów przewiduje wprowadzenie do każdego działu, po którym będziemy przechodzić do ćwiczeń praktycznych.

Nie będzie to kurs żeglarski w formie wykładów. Będą to warsztaty nawigacyjne. Ich celem jest przekazanie Wam praktycznej umiejętności korzystania z mapy i pomocy nawigacyjnych, tak abyście:
– mogli na rejsach morskich wchodzić do nawigacyjnej na „możliwie krótko” na rozfalowanym morzu,
– przygotowywali się do udziału w szkoleniu na stopień jachtowego sternika morskiego.

Nazwa Termin Cena
WN1 02-03.02.2019 380 zł Zapisz się
WN1
Termin: 02-03.02.2019
Cena: 380 zł
Zapisz się

Informacje dodatkowe

1program warsztatów
2informacje organizacyjne
3
4terminy indywidualne

    Facebook
    YouTube